Опубліковано: 24.04.2017. Переглядів: 33627


Самогубство України: знищуємо ліси, загазовуємо міста

зуб1-150x15011

Василь Зубач, журналіст, письменник

За порожніми, як чемодан розвінчаного злочинця, мовознавчими дискусіями, розмовами про сексуальні схильності депутатів ми часто не помічаємо очевидного — Україна пропадає за головними чинниками виживання громадянина як живої істоти. Повітря, стрічаються зауваження в соцмережі і просто в соціумі, явно погіршало. По всій Україні. Особливо в містах і навіть містечках.

Понавозили пристарілих «керогазів» з-за кордону і…

Чи не взятися нарешті щільно за контроль автомобільних вихлопів?

Хоча б по лінії якогось підрозділу дорожньої поліції.

Як наша улюблена Європа.

В забитому автомобілями місті Салоніки (Греція) ще в 90-х мене щось стривожило. Я довго думав: ЩО? А тоді зрозумів. Я взагалі не чув вихлопних газів. Такий контроль!

Україна ж перетворюється що не мить в газову камеру! Дріт ніби поволі знімається (безвіз!), але в цілому — Освєнцім!

Побачивши ці мої роздуми, до розмови вступив відомий український соціолог із Варшави Анатолій Троцюк:

— При цьому спочатку треба сказати про гроші, які кожен, з твоєї подачі, «керогазник» дає «на дороги» в рідній Україні: не багато, не мало — по 6 гривень із літри купленого пального. Відтак за рахунок того, що «повзе» по ямах — повітря погіршується: зайве паливо палиться, додаткові 6 гривень з літри комусь «капають», як доходи від продажу палива. Люди живуть у третьому тисячолітті, і їх жадання вільного швидкого переміщення є природнім. Те, що люди змушені обходитися закордонними, часто вельми пристарілими, «керогазами», а не послуговуватися новими транспортними засобами, то не вина людей, а вина влади. І не пасує тобі, Василю, підспівувати порошенківцям про «захист національного виробника». Автовиробник давно не «національний», а приватний і має найдешевшу в Європі рабсилу.

— Дуже й дуже правильно, — відповів я шановному Анатолію. — Але, повір, я справді хвилювався тільки за повітря, його чистоту. В тому числі й для Порошенка, хоч у нього грошей трохи більше, як у декого з продавців «керогазів» оптом. Яке, зрештою, мають моральне право ШВИДКО ПЕРЕСУВАТИСЯ ЛЮДИ, коли потім їх ближні та й вони ПОВІЛЬНО ВМИРАЮТЬ через нестачу якісного повітря? Чому вони не відмовляються від таких авто і здирницьких податків з любителів їздити? Твоє поспішання кудись може в підсумку виявитися лише передсмертною конвульсією.

1492797348_b04a5697-3917-4a52-8871-fbacb1a32f4f_w1023_r1_s

— Але все життя, — відповів із Варшави мудрий Троцюк, — то передсмертна конвульсія. А щодо автомобіля — то у всьому винна влада. Вона повинна, по-перше, забезпечити транспортне сполучення і розв’язки. По-друге, забезпечити громадським транспортом. По-третє, ввести щоденний податок на автомобіль (не електромобіль) за право пересування в межах міста. Хочеш кататися по місту, де й так вистачає громадського транспорту, ПЛАТИ. Дай обов’язкові 10 гривень на поліпшення транспортної інфраструктури за кожен день поїздок. Так приблизно і потрібно вирішувати питання, а не вдаватися до марних закликів. То тільки в нас прийнято не вирішувати питання, а винних шукати і говорити про цих «стрілочників». А просте рішення скоротить кількість авто на вулицях, прискорить рух за рахунок розв’язок, а не світлофорів. Це значно зменшить викиди в атмосферу. Але над цим треба чітко працювати, а не говорити на круглих столах і в телевізорі.

…Проблема забруднення відпрацьованими газами є глобальною. У всьому світі кількість автомобілів із кожним днем збільшується в геометричній прогресії. Все більше і більше людей мають власні машини. Це не може не позначитися на якості повітря, а , особливо, в містах, де скупчення автомобілів набагато вище за приміські зони. Погіршення стану навколишнього середовища, зниження імунітету населення, зростання захворювань. Це далеко не повний перелік наслідків діяльності двигунів внутрішнього згоряння.

Основна причина забруднення повітря полягає у неповному та нерівномірному згорянні палива. На рух автомобіля витрачається всього 15% палива, а 85% — викиди в нікуди, цебто — атмосферу. Камера згоряння в двигуні — своєрідний хімічний реактор, який синтезує отруйні речовини і викидає їх в атмосферу.

Доводиться час від часу думати про те, що для мінімізації шкідливого впливу на атмосферне повітря потрібно здійснювати наступні заходи: проводити заміну або належний ремонт застарілих конструкцій двигунів, ретельніше перевіряти якість палива, переходити від бензинових та дизельних двигунів на газові, а також змінити саму організацію руху, особливо на перехрестях (розв’язки).

Василь ЗУБАЧ


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...