Опубліковано: 25.08.2017. Переглядів: 4841


Як вода у Карпатах горить, чорніє і допомагає народити близнюків (+ФОТО, ВІДЕО)

205097Гірські джерела відомі своїми корисними властивостями. До прикладу, термальні і мінеральні води Закарпаття вже давно стали візитівкою, навколо них зводять оздоровчі комплекси, санаторії, туристичні бази.

Водойми у горах перетворюють на атракції, річки і озера — на місця відпочинку. Але є у Карпатах і багато таких джерел, де масово людей не зустрінеш.

Хоча про ці джерела ходять, без перебільшення, легенди. Місцеві мешканці розповідають про унікальні цілющі властивості і вірять у чудодійні сили води, а науковці це спростовують, або навпаки, підтверджують, — пише Depo.Закарпаття.

Водою зі «славою» оздоровлення називають три джерела у селі Тячівські Лази Тячівського району Закарпаття в урочищі Чорна вода. Тут вода настільки насичена сірководнем, що набула чорного кольору.

205080

Сірководнева вода із притаманним запахом «тухлих яєць» підходить для лікувальної косметології, при захворюваннях шкіри. Джерело — питний буркут із присмаком сірководню — використовують для лікування шлунково-кишкового тракту, печінки та підшлункової залози. Ще два джерела рекомендовані при ревматичних захворюваннях опорно-рухового апарата, при болях у суглобах.

Місцеві розповідають, що Чорну воду люди цінують, насамперед, за гарну природу, не знаючи, що саме вода надзвичайно цілюща. Після дощу вона трохи каламутнішає, коричневіє, у суху погоду вода дуже чорна.

У 70-х роках минулого століття тут побудували оздоровчий комплекс всесоюзного значення, але на початку 1980-х його закрили.

Ще одним унікальним джерелом з дивною «поведінкою» є вода у селі Верховина на Прикарпатті. Це джерело у Карпатах славиться цілющою водою, що «горить».

205096

Воду знайшли ще півстоліття тому, коли у надрах Карпатських гір шукали нафту.

Як зазначають люди, які побували біля джерела, коли піднести запалений сірник до труби джерела, вода спалахує.

Місцеві мешканці п’ють воду з цілющого джерела і нею вмиваються. Зі слів жителів Карпат, до джерела приходять, аби вилікуватись від гастриту, хвороб печінки і нирок, та навіть мікроінсультів.

Науковці кажуть, що вода горить, бо захоплює у надрах гази і з ними виходить на поверхню. Геологи тривоги не б’ють, оскільки надмірної загазованості навколо немає.

Ще одним цікавим і видовищним «водним» місцем є унікальний гейзер у селі Вучкове Міжгірського району Закарпаття, який кожні дві години вибиває воду з-під землі.

205082

Природна пам’ятка, що є унікальною для України, майже кожні дві години (залежить від різних обставин та пори року) вибиває воду на висоту 4-6 метри, тривалість близько 10 хвилин.

Подібний геотермальний об’єкт у Словаччині, такий самий холодний мінеральний гейзер в Герлянах, у 2002 році занесений до Світової спадщини ЮНЕСКО.

205083

Місцеві жителі гейзер називають фонтаном. Розповідають, що вода гейзеру має лікувальний ефект для різноманітних захворювань кишково-шлункового тракту. Раніше сюди приходили навіть олені, попити води та полікуватись.

205084

На жаль, в околиці гейзера, туристи облаштовують місця для відпочинку та залишають купи сміття, кількість якого зростає, як і кількість туристів.

Цікавим та чи не найбільш «фантастичним» є джерело Чоргів, яке принесло селу Велика Копаня славу столиці близнюків, яких у селі живе близько 60 пар. У 2008 році Велика Копаня навіть потрапила до Книги рекордів України за неймовірну кількість «подвійних» діточок.

Селяни пов’язують таку кількість близнюків із чудодійною водою джерел: за Копанським хребтом розташоване величезне підземне озеро, яке підживлює місцеві джерела. За місцевою легендою, народження двійнят відбувається через чудодійну воду, яку п’ють тут і люди, і тварини. До Чоргіва за цілющим напоєм приїжджають ледь не з усієї України.

205094

За словами місцевих мешканців, аналізи показали, що у воді міститься дуже багато цинку та селену – саме вони нібито впливають на репродуктивну функцію. Навіть корови, по 8-10 кожного року, теляться двійнями. А в курячих яйцях з місцевої птахофабрики часто по два жовтки.

205095

Вода в джерелі дуже смачна, не дає ніякого осаду. Її можна тижнями зберігати у банках, і вона не псується. Крім того, вода завжди одної температури – влітку холодна, а взимку здається теплою. За дослідженнями вчених, ця вода настільки чиста, що для того, аби прирівняти її до всеукраїнського рівня забрудненості води, її потрібно засмічувати аж у 22 рази.

А от чи справді таке масове народження близнюків залежить від води — вчені не впевнені. Як би там не було, люди вірять у чудо і приїжджають за водою регулярно.

Чи не про кожне карпатське джерело можна гововорити, що воно — цілюще. А ще чисте, прозоре і смачне. Головне, щоб люди ставилися з шаною і не засмічували те, чим так щедро нагородила природа.

Підпишіться на «Дзеркало Закарпаття» у соцмережах: Фейсбук та ВК.

 


Розробка сайтів в Ужгороді

Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Loading...