Опубліковано: 14.03.2018. Переглядів: 539


Карпатська Україна мала свою кіностудію

bankoboev-ru_staraya_kinokamera_na_fone_kinolentУ ході підготовки до друку роману Уласа Самчука про Карпатську Україну редактори видавництва «Гражда» виявили, що в сюжеті твору «Сонце з Заходу» виринають відразу дві знімальні групи, — пише Дзеркало Закарпаття.

Фільм Каленика Лисюка, який він знімав із сином Петром, відомий ще з часів «перестройки». А от про ще одного «пана з Америки», Блондина, аж дотепер нічого не знали навіть фахівці.

Дослідниця Ірина Руснак, яка співпрацює з «Граждою»,  з’ясувала, що мова йде про Владислава Папуху. Газетяр, бізнесмен, ресторатор Владислав Папуха народився в США (м. Буфало) і був більше відомий як Волтер Блондин. За результатами його фільмування газета «Свобода» від 13 березня 1939 року анонсувала кольорову документальну стрічку в трьох частинах із промовистою назвою «Україна в огні», яку було запущено в кінопоказ в Америці й Канаді. Знято фільм кінокомпанією Українського фільмового мистецтва в Хусті з філією в Нью-Йорку, яка й організувала прокат стрічки «Україна в огні». Саме так називався й відомий фільм Олександра Довженка, знятий пізніше. У зв’язку з чим виникає запитання, чи випадковим є цей збіг?

Георгій РОВТА, Дзеркало Закарпаття


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...