Опубліковано: 07.09.2016. Переглядів: 305


Чому закарпатцям не варто сподіватись на криниці

krynycya_1Як забезпечити себе водою у посушливу пору — поради у розмові з газетою Експрес дали експерти Іван Залеський, кандидат географічних наук, доцент кафедри екології Національного університету водного господарства та природокористування та Василь Корнійчук, спеціаліст із буріння свердловин.

І.Залеський:

— Не варто розраховувати на довготривале життя криниць. Найкраще бурити артезіанські свердловини, робити централізовані водогони. Також треба відновити меліоративні системи, робити загати, щоб дощова вода дуже швидко не стікала поверхнею землі. Такі заходи допоможуть підвищити рівень підгрунтових вод. Навіть у посушливі роки. …Треба намагатися відновити природний стан водного балансу. Якщо ж не вживати науково-обгрунтованих заходів, то зміни кліматичних циклів можуть створити нам чимало проблем.

В. Корнійчук:

— У розвинених європейських країнах проблеми із водопостачанням у невеликих населених пунктах вирішують саме так. Роблять одну свердловину на все село, дотримуючись відповідних стандартів, розробляючи проект з вимірами підземних вод і геологічними дослідженнями. Після цього прокладають водопроводи до будинків і встановлюють лічильники на воду. Це виходить значно дешевше, ніж бурити свердловину на кожному подвір’ї окремо.

Р. Антимис:

— Криниці стали швидко пересихати в останні два роки. Більшість із них прокопані до глибини 20 метрів, до твердої породи — водотривкого горизонту, на якому затримуються опади, що просочилися через грунт. І що менше опадів — то менше води. Найшвидше пересихають криниці на вапнякових грунтах, суглинку, пісках, на підвищених ділянках. Спочатку люди пробують чистити та поглиблювати їх. Це може на якийсь час допомогти, але проблеми не розв’яже».

В. Корнійчук:

— Водоносні горизонти значно опустилися. Вода тепер залягає глибше. Уже зараз у деяких регіонах, щоб добратися до води під землею, треба копати не менше як 35 метрів. А до тiєї, яку можна пити і використовувати для приготування їжі — аж 70.


Розробка сайтів в Ужгороді

Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Loading...