Опубліковано: 23.06.2015. Переглядів: 5559


7 чудес закарпатського села Ворочово (ФОТО)

image015Село Ворочово розкинулось у мальовничій місцині Перечинського району на лівому березі воротливої та повноводної (щоправда, здебільшого восени і навесні) і швидкоплинної річки Уж. За однією з версій, саме назва Ворочова походить від характеру течії Ужа, вода якого перевертала, ворочала все на своєму шляху…

Село знаходиться за 5 км від районного центру – містечка Перечин та 15 км від обласного центру. Ворочово оточене лісистими горами, поміж яких дзюрчать веселим співом гірські потоки з кришталево чистою водою, яка надходить з гірського Синього озера, джерела не менш відомої Золотої студні (Вишній потік), з Млак з-під гори Анталовецька Поляна (тутешні назвали її Гидря або Ворочівський Явірник). У водах потічків водяться жвава райдужна форель (струги) та «ліниві» і не менш поживні раки.

В околицях Ворочово має своїх сім чудес – чимало куточків захоплюючих, цікавих та екзотичних, корисних місць для відпочинку і здоров’я. Тож запрошую читача в своєрідну екскурсію, щоб відвідати бодай окремі з цих чудес.

Дорога Ужгород–Перечин під горою Кедвереш цікава і корисна тим, що на узбіччі б’є ключем смачна екологічно чиста джерельна вода – наша зупинка біля криниці «Під ведмедями». Хто її так назвав – наразі невідомо. Чудо природи – джерело холодної води, яка витікає прямо з гори Кедвереш, з урочища Тепла ямка. Проїждаючи трасою, не можна не помітити скупчення автотранспорту та людей, які набирають воду з криниці «Під ведмедями».

А далі — в гори. Після поляни Гарпічовка на висоті майже 800 м над рівнем моря в лісових хащах розташоване Синє озеро – Синє болото. З нього витікають струмочки, які ледь-ледь помітні між камінням і листям. Вони формують Вишній потік села Ворочова. Мандрівникам необхідно обережно спускатись крутосхилом, оминаючи надзвичайної конфігурації ями, які з’єднані між собою водяною перемичкою. За формою ями нагадують кратери, усипані уламками скель, вивержених якоюсь гігантською силою.

Малі полонини – це умовна назва урочищ Залум, Суха, Пастільова, Світильник та Рожок загальною площею більше 80 га. Вони знаходяться на відстані 5–8 км від села і нагадують дику природу – чисте повітря, буйні запашні трави з розмаїттям лікарських рослин.

Між урочищами Залум і Суха у долині місцеві пастухи облаштовували свої колиби. Мандрівникам у цьому місці зручно облаштовувати намети. Звідси відкривається чудова панорама…

Мирослав Опаленик – активний, винахідливий ворочівський лісник, опікує тутешні мисливські угіддя товариства мисливців та рибалок «Соколиць». Не без колег-лісогосподарників, зокрема, в урочищі Суха щорічно проводять заготівлю кормів для лісових тварин на зимовий період. Це значно покращує збереження та збільшення особин лісових тварин.

При переході з урочища Суха в урочище Пастільова на самій вершині з правого боку розташоване одне з 7 чудес тутешніх пам’яток природи — Ведмежа ґавра – унікальна печера, відвідування якої переносить нас у дитинство з казками про ведмедів. Вона заглиблюється під землю на 1–3 м, довжина 2–6 м, висота 2–3 м, зручна і тепла, якщо влаштуватися там у негоду або на ночівлю.

image003_5

♦ З джерела «Під ведмедями» б’є цілюща вода.

Ворочівські скелі заворожують мандрівників по-своєму. Красу цього природного дива передав у своїх картинах славетний майстер пензля народний художник СРСР Йосип Бокшай.

Опис захоплюючих туристичних маршрутів околицями Ворочова можна знайти в краєзнавчо-художньому виданні про рідне село автора цієї публікації «Сім чудес Ворочова».

Юрій ЦМУР,
уродженець села Ворочова


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


One thought on “7 чудес закарпатського села Ворочово (ФОТО)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...