Опубліковано: 11.08.2013. Переглядів: 1408


Ужгородські депутати: клуби за інтересами

12Хто нам найбільше винен, крім погоди і сусідів? Влада! І насамперед – найближча. Її не втомлюємося шпетити у хвіст і в гриву, завжди і всюди, non stop.

Кожен вважає, що знає конкретне прізвище ужгородської влади – Погорєлов. Однак мало хто згадує, що це – цілий «букет» факторів.

По-перше, керівні інституції держави, які все зав’язали на себе і чим далі – більше обрізають можливості місцевого самоврядування. По-друге, перманентні реформи, за які весь час борються: спочатку – аби їх придумати, потім – аби впровадити. Далі – обласна влада зі своїм «баченням». І найвагоміший фактор – 60 депутатів, половина з яких проскочили на міфах, створених політтехнологами про їхніх партійних загальноукраїнських вождів. До слова, партії як такі нині в роботі міських депутатів просто відсутні, від них ні холодно ні жарко – залишилися лише як помітка на «вхідних квитках».

Мер Віктор Погорєлов після виборів 2010-го міг точно розраховувати лише на два депутатські «штики». Решта ж, а загалом їх більше ніж будь-коли досі, – дорослі, самодостатні люди. І кожен має свої погляди, мотиви, інтереси й претензії. Це не діти, яких казочками задуриш або, в крайньому разі, в кут поставиш чи й через коліно перегнеш, «виховуючи» ременем. Хочеш-не-хочеш – треба домовлятися, шукати компроміси. Бо інакше – не те що розвиток, а й вирішення навіть найпростіших питань міста, виділення бодай копійки з бюджету, буде паралізовано. Таке тепер переживає сусідній з Ужгородом Перечин. І таким «потішила» усю державу в останній «сезон» Верховна Рада.

Нинішній розклад депутатів в Ужгородській міській раді суттєво змінився з часу виборів восени 2010-го. Вигравали їх по-різному. Хтось – заслуженим авторитетом у місцевої громади. Інші – опинилися в потрібний час на прохідному місці у списках розкрученої партії. Ще одні зуміли переконати мешканців накраяних, хоч і за дуже дивними критеріями, перед самими виборами округів. Відтак хтось «здувся» і став аморфним планктоном. Інші змінили погляди і навіть політичну приналежність, при цьому часто з однієї партії чи групи вийшли, та до іншого утворення не дійшли. Багато хто почав працювати – хтось справді на рідний Ужгород, мешканців свого округу, а хтось – на себе, власні амбіції чи меркантильний інте­рес. Так утворилося чимало груп, групок і депутатів, що «гуляють самі по собі».

Попри те, що конструктивна більшість є, розклади майже завжди ситуативні. Часом депутати проголосують – і самі дивуються: а як же так вийшло? Тому меру і «кермо» тримати, і всю «дорожню обстановку» довкола адміністративної машини контролювати доводиться дуже пильно – не розслабишся.

Який вигляд має нинішній пасьянс «колективного розуму» обласного центру, хто звідки «родом» і де отаборився – «Унґвар» спробував розібратися і зобразити на орбітах в міру близькості до міського голови.

Це та влада, яка ухвалює рішення, котрі так чи інакше торкаються кожного мешканця міста, тому важливо знати, хто, чим, як, і в унісон з ким «дихає».

Отже, маємо:

1. Група, яка найближча до міського голови – «За розвиток Ужгорода»

Лідер – Андрій Погорєлов. Вхо­дять: Петро Кіндюх (пройшов за списками «Сильної України»), Марія Зілгалова (пройшла за списками «УДАРу»), Світлана Король (раніше керівник фінансового управління, тепер секретар міської ради, пройшла за списком партії ЕКО+25), Юрій Оксьон (наймолодший депутат ради, пройшов від партії «Зелені»), Золтан Кулін і Золтан Торич (пройшли від КМКС, стабільно відстоюють насамперед інтереси угорської громади).

2. Поза будь-якими утвореннями, «зійшлися», аби працювати, насамперед на своїх посадах, не будучи «на шпагаті» між щоденними посадовими обов’язками і зобов’язаннями перед партійним «смотрящим»: Михайло Станкович (начальник управління економіки, нещодавно вийшов із «Батьківщини», де був списочником), Ольга Травіна (керівник туристично-інноваційно-інвестиційного відділу, вийшла з ЄЦ, пройшла за списком), Вікторія Тарахонич (начальник «міжнародного» відділу міськради, вийшла з Єдиного Центру, обрана по розкиданому територіально мажоритарному округу), Віталій Семаль (заступник міського голови, залишається формально в Єдиному Центрі, обраний за списком), Станіслав Пономарьов (керівник КАТП, «регіонал», пройшов по мажоритарці), Тетяна Козак (нещодавно покинула ЄЦ, обиралася по мажоритарці).

3. Партія регіонів

Група, яку згуртував заступник мера Юрій Беляков (список ПР), до неї входять: Михайло Чурило (мажоританик, мав амбіції сформувати групу довкола себе), Юрій Мандич (керівник одного з КП, ЖРЕРу, мажоритарник), Михайло Данч (пройшов як мажоритарник, представляв Молодіжну партію України).

Група «Університет» – центр – ректор УжНУ Федір Ващук (пройшов за партійним списком), Ярослава Гасинець (зі списку ЄЦ), Михайло Рошко (мажоритарник ЄЦ), Тетяна Безега (мажоританик, представляла ЄЦ).

Група Олександра Ковача (заступник міського голови, мажоритарник): Володимир Мартин (мажоритарник, був одним зі «стовпів» у попередній міській владі, після перерви повернувся на посаду керівника одного з КП), Анатолій Ковальський (багаторічний керівник ЖРЕРу, мажоритарник, пройшов від Народної партії), Єлизавета Лях (список), Віктор Феєр (списочник, працює не так активно, як за попередньої каденції), Михайло Булина (мажоритарник), Сергій Травницький (мажоритарник), Юлія Бедь (мажоритарниця, пройшла як член Народної партії), Тарас Румянцев (директор КП, давно вийшов з «Батьківщини», мажоритарник).

Самі по собі, орієнтуються насамперед на себе, хоч у Партії регіонів – Володимир Мильо (пройшов за списком «Сильної України»), Ігор Адамчук (мажоритарник), Богдан Андріїв (мажоритарник), Федір Соханич (списочник), Василь Гомонай (мажоритарник, «Сильна Україна»), Василь Бадида (від Народної партії, мажоритарник).

4. Група Івана Волошина (мажоритарник, вийшов з ЄЦ, голосно «гримнувши дверима»), до неї входять також Григорій Шевчук (мажоритарник, теж покинув ЄЦ) і Сергій Горбань (мажоритарник, пройшов від «Фронту Змін»).

5. Єдиний Центр

Формально лідер фракції – Юрій Костюк (списочник), але всі, хто залишився у ній, діють самі по собі, залежно від ситуації, але дуже помірковано. Олексій Гетманенко (списочник), Богдан Пацкань (списочник), Василь Кручаниця (мажоритарник, раніше лідер фракції), Олександр Доктор (мажоритарник), Михайло Мегеш (мажоритарник), Віра Жменяк (мажоритарниця), Степан Німчук (мажоритарник). Це все, що залишилося від колись бойової фракції.

Олексій Кіндрат на останній сесії заявив про вихід з ЄЦ (мажоритарник).

6. «Фронт Змін» + «Батьківщина», а простіше – опозиція

Найбільш «голосні» – Ростислав Буланов (пройшов за списком «УДАРу») і група, яка формально нібито орієнтується на самопроголошеного лідера Василя Гнатківа (список). Проте це насамперед Святослав Галас (мажоритарник, «Батьківщина»), тоді як Павло Чучка (списочник) і Віктор Щадей (списочник) формально в «Батьківщині», а насправді орієнтуються на «мукачівського» Віктора Балогу, хоч і поза іншими представниками ЄЦ у міській раді. На Павла Чучку повністю зорієнтована й Світлана Пахомова (список «Батьківщини»). Формально опозиційними, але поміркованими, налаштованими на конструктив або ж інертними є Костянтин Дацюк (списочник), Іван Колодій (списочник), Вадим Яцківський (списочник «Фронту Змін»), Ярослав Шафарь (список, «Фронт Змін»), Андрій Баганич (список, «Фронт Змін»).

І на завершення – дещо парадоксальне: підприємця Віктора Бобіту, який пройшов за списком ПР, тепер, за риторикою, швидше можна зарахувати до опозиціонерів. Формально залишаючись у фракції, він навіть допускає образливі записи на адресу ПР у соцмережах. Такого, мабуть не знайдеш в інших радах.

14Джерело: газета «Унґвар»


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...