Опубліковано: 05.03.2021. Переглядів: 47


В Україні подорожчає електроенергія: коли переглянуть ціни

В Україні підвищення тарифів на електроенергію перенесли з 1 березня на кілька місяців.

У Кабміні розглядають кілька варіантів перерахунку цін і тільки для тих, хто споживає більше 300-500 кВт год (точна цифра обговорюється).

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL.

Оскільки рішення досі не ухвалили, офіційно коментувати сценарії розвитку ситуації відмовилися. Співрозмовники в уряді зазначили: вже переглянули з десяток варіантів. Поки зупинилися на такому:

-тариф на струм переглянуть цього року, але не у квітні;

-стосуватиметься нововведення тільки тих, хто витрачає багато електроенергії;

-тариф для них визначать влітку, ймовірно, йдеться про більш ніж 2,5 грн за кВт год.

Ще зовсім нещодавно планували з 1 квітня підвищити ціни мало не до 3 грн, але тільки для тих, хто використовує багато «струму». Зараз вже ухвалено рішення перенести підвищення на кілька місяців.

За словами співрозмовників, зараз розглядають механізм, який дозволить перерахувати ціни тільки для окремої категорії. Наприклад, тих, хто витрачає більш ніж 500 кВт год електроенергії на місяць. Офіційно таке рішення прокоментують так: стільки витрачають тільки ті, хто живе у великих будинках і квартирах, користується великою кількістю техніки і, мабуть, може дозволити собі платити повну вартість.

Але насправді постраждають і ті українці, які не оформлюють субсидію, але використовують електричний котел. Взимку обсяги їхнього споживання можуть досягати і 1000 кВт год на місяць. Але це не через величезну площу або велику кількість техніки.

«Дуже складно пояснити людям, у яких дійсно немає грошей, чому вони не можуть платити 1,68 грн. Цей тариф не переглядали з 2017 року. Реальна вартість електроенергії вже мінімум на 30% вище. І то за умови, що всі будуть платити однакову вартість», – розповідає співрозмовник в уряді.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...