Опубліковано: 02.03.2021. Переглядів: 48


В Україні збільшать розмір частини аліментів: подробиці

Монобільшість Верховної Ради ХХ проголосувала в першому читанні за законопроєкт №3881, яким пропонується збільшити мінімальний розмір аліментів, що стягуються на дитину з інших членів сім’ї та родичів.

Зокрема, розмір аліментів підвищиться з нинішніх 30% до 50% прожиткового мінімуму.

Відповідний проєкт закону в першому читанні підтримали 339 народних депутатів. Про це свідчить офіційний сайт парламенту.

Ініціаторами документу виступають депутати від фракції «Слуга народу»: Володимир Ватрас, Микола Стефанчук та Юлія Діденко.

У 2017 році було збільшено мінімальний розмір аліментів з 30% від прожиткового мінімуму до 50% прожиткового мінімуму для аліментних зобов’язань батьків щодо дітей. Водночас дітям, які мають право на одержання аліментів з інших членів сім’ї та родичів, залишили 30% прожиткового мінімуму.

Наразі мінімальний гарантований розмір аліментів на дитину, який може бути стягнутий з батьків становить для дітей до 6 років – 961 грн, для дітей від 6 до 18 років – 1198 грн.

У свою чергу, сукупний розмір аліментів для дітей, що може бути стягнутий з інших членів сім’ї та родичів не може бути меншим, ніж 560 грн для дітей до 6 років та 695 грн для дітей віком від 6 до 18 років.

Сімейне законодавство передбачає аліментні зобов’язання, які виникають у разі неможливості одержання грошей від батьків. Даний обов’язок із утримання покладається на інших членів сім’ї. Закон регулює широке коло сімейних відносин між родичами: онуками, правнуками, дідами, прабабами, братами й сестрами, мачухами, вітчимами та падчерками, пасинками, фактичними вихователями та вихованцями.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...