Опубліковано: 19.02.2021. Переглядів: 54


Смерть 23-річної породіллі на Закарпатті: стали відомі нові подробиці (+ФОТО)

10 лютого у Тячівській районній лікарні під час операції кесаревого розтину померла 23-річна породілля Світлана Плиска.

Подружня пара Миколи та Світлани Плиски мешкали у селі Вільхівці на Тячівщині.

Півтора роки тому одружилися й очікували на дитину. Вагітність 23-річної Світлани проходила без проблем та ускладнень.

Жінка відвідувала усі планові огляди, УЗД-діагностику, скрупульозно дотримувалася рекомендацій медиків, адже й сама закінчила медичний коледж.

Ввечері 9 лютого молода жінка відчула, що пологи наближаються, тож разом із чоловіком вирішили їхати до пологового відділення, у Тячівську лікарню. Зателефонували лікарці, у медзакладі жінку оглянули та залишили, а рідних відправили додому, адже, за словами медиків, пологова діяльність могла тривати довго.

«Нічого не віщувало біди,розповідає чоловік померлої Микола Плиска, – о першій ночі зідзвонювалися з дружиною, вона казала, що все нормально. О 4.30 у жінки почалися гострі болі, і вона зателефонувала лікарці, а та прийшла не через 10 хвилин, як обіцяла, а близько 6-ї. О 6.40 Світлана повідомила, що її будуть кесарити».

Микола виїхав до лікарні. Коли приїхав, немовля – абсолютно здорова дівчинка вагою 3100 грамів – вже народилося. Щасливий батько з нетерпінням очікував, що ось-ось дружина відійде від дії наркозу. Але лікарі вийшли з операційної і приголомшили невтішною звісткою: сталося незворотнє.

Директор КНП «Тячівська районна лікарня» Федір Яринич каже: це перший такий випадок у медзакладі на його пам’яті. По гарячих слідах у закладі створено спеціальну комісію, яка проводить службове розстеження. Для того, щоб об’єктивно та неупереджено встановити причини смерті породіллі, до проведення розтину залучили паталогоанатома обласної клінічної лікарні імені Новака. За його висновком, до летального наслідку призвели гостра дихальна недостатність, тромбоемболія та передчасне відшарування плаценти.

Матеріали щодо цього випадку передано до Департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА та Міністерства охорони здоров’я України. Найближчими днями свій висновок має оголосити і створена при лікарні клініко-експертна комісія, яку очолила заступниця директора КНП «Тячівська районна лікарня» з охорони материнства та дитинства Юлія Петейчу?к. Наразі комісія опрацьовує пояснення усіх причетних лікарів, які були тоді на зміні.

Поки новонародженою крихіткою опікуються рідні Світлани, чоловік померлої породіллі готує матеріали справи до правоохоронних органів, щоби домогтися прозорого і справедливого розслідування ситуації. Каже: не хоче безпідставно звинувачувати лікарів, але якщо це їх професійна помилка – за неї має бути відповідальність, щоби подібні випадки не повторились.

«Я не хочу, щоб наказували невинуватих, але якщо винуваті – щоб їх наказали всіма законними методами», каже Микола Плиска.

Наталія Маджара, Tyachiv.com.ua


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...