Опубліковано: 23.11.2020. Переглядів: 140


Чорна п’ятниця в Україні почалась достроково: як проходитиме головний розпродаж цього року

Традиційно Чорна п’ятниця припадає на останню п’ятницю листопада і подовжується на вихідні. Цього року карантинні обмеження наклали свій відбиток на головний розпродаж року, розповіла Gazeta.ua маркетолог Олена Бучинська.

«Ще тиждень тому ми вірили, що через пандемію шопінг буде проходити виключно в інтернеті. Про це заявила частина великих компаній. Однак вчора-позавчора через соціальні мережі почали поширювати велику кількість реклами, що в найбільших торгових центрах все ж таки будуть розпродажі 27 листопада. Люди зголодніли за реальними враженнями. Зважаючи на карантин вихідного дня, всі продавці ставлять на те, що найближча п’ятниця стане шаленим святом шопінгу», — каже Олена Бучинська.

Карантин «вихідного дня» сильно зменшить прибутки брендів, прогнозують експерти.

«Кожен магазин вирішує цю проблему по-своєму: одні розтягують «чорну п’ятницю» на весь тиждень і пропонують знижки вже з понеділка, переносять розпродажі на інші дні, проводять «репетиції» Чорної п’ятниці. Підприємці потерпають через те, що втратили вихідні. Побоюються, що і на Чорну п’ятницю можуть ввести якісь обмеження. Тому перестраховуються. Всіляко намагаються активізувати споживачів. Люди, які були на розпродажах минулої п’ятниці кажуть, що магазини пропонували максимальну знижку 25%. І не на всі товари. Зі знижкою продавали певні розміри, минулорічні колекції», — зазначає маркетолог.

Експертка наголосила, що очікувати великі знижки цього року не варто. Бізнес втрачає прибуток на вихідних і не буде працювати у збиток.

«На батьківщині Чорної п’ятниці, у США, знижки 80-90% — це нормальні розпродажі. В Україні більше 70% взагалі не анонсується. Середній показник — 40-50%. Минулого року я проводила дослідження: більшість магазинів анонсували знижки 50-70%. По факту лише Zara дала 50%, як і обіцяла. Але було багато нарікань від покупців із приводу розмірів, якості, браку. Решта магазинів пропонували знижки 20-30%, акції «1+1=3», — додала Олена Бучинська.

За словами експертки, не всім знижкам можна вірити. Щоб заманити людину на розпродаж, магазини користуються певними прийомами.

«У великих торгових центрах найулюбленіший гачок: створити враження тотальної Чорної п’ятниці. А потім виявляється, що знижки діють лише на певні позиції. Ти приходиш на касу, там кажуть що ціна товару інша. А за тобою черга стоїть. І вже незручно стає відмовитися від товару. Особливо це працює з інтровертами. За результатами дослідження, 40-50% людей не відмовляться від покупки за вищою ціною. Ще популярні прийоми — створення штучного ажіотажу, певна музика, аромамаркетинг», — розповідає маркетолог.

Згідно з дослідженнями, українці в середньому планують витратити під час Чорної п’ятниці $140-150.

«Найпопулярніші товари — одяг та взуття. На третьому місці — техніка. Дуже активна категорія — це молоді мами, які купують дитячі товари. Замикають п’ятірку косметичні засоби і парфуми. Цього року приєдналася ще одна категорія — товари для хобі. Через локдаун велика кількість людей знайшла собі нові захоплення. Тому будуть популярними матеріали для живопису, вишивки, тощо», — говорить Олена Бучинська.

Найменший прибуток отримає туристичний сектор.

«Зазвичай під час Чорної п’ятниці купують також «враження». Цього року туристичний сектор знаходиться на межі краху, тому що всіх лякають повторним локдауном. Люди розуміють, що не можуть бути впевненими у свободі пересування. Тому попиту на закордонні тури не буде», — підсумувала експертка.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...