Опубліковано: 24.09.2020. Переглядів: 192


37 років тому на Закарпатті спалахнув автобус. Живцем згоріли 29 людей

37 років тому біля села Залужжя Мукачівського району на Закарпатті спалахнув автобус сполученням «Мукачево-Арданово». Живцем згоріли 29 людей.

Вечірнім рейсом поверталися додому учні ПТУ та працівники Мукачівської трикотажної фабрики, жителі сіл Доробратова, Арданова, Дунковиця та Горбок. Автобус заїхав на розлитий лак, ємність із яким випала з вантажівки.

За лічені секунди опинився у полоні полум’я, пригадував у Facebook закарпатець Василь Шетеля.

«У вогняній пастці опинилось 38 людей. Серед них 3-річний хлопчик — наймолодша жертва трагедії. 4 людям вдалось вискочити неушкодженими. Вони отримали лише психологічні травми. 11 не могли вибратись із автобуса, згорівши живцем, 23 доставили до лікарні. 18 із них протягом 10 днів померли. У тому числі водій», — писав Шетеля.

Слідчі встановили, ємкість не була належним чином закріплена в кузові. На повороті кріплення обірвалось і саморобна ємкість, яка герметично не закривалась, зсунулась, розломила борт і впала на дорогу. Лак почав виливатись. Водій вантажівки і товарознавець вийшли на дорогу один із боку напряму Іршави, а другий у напрямку Мукачева. Руками та знятим одягом подавати знаки, щоб інший транспорт зупинявся.

«У цей час їхав автобус із людьми. Водій автобуса трохи призупинився, але побачивши, що проїзна частина практично вільна, виїхав на розлитий лак. За цей час лак розм’ягчив бітумне дорожне полотно настільки, що колеса в автобусі пробуксували. Водій, газанувши, намагався проїхати, але від вихлопної труби лак і пари лака вибухнули і суцільним полум’ям обхопили автобус», — пригадує Шетеля.

Водій встиг відкрити передні та задні двері та вискочити з кабіни. Пасажири вискакували у вогонь і бігли. Обгорілі падали.»Швидкі» їхали із лікарень Мукачівського й Іршавського районів і вивозили обгорілих людей.

Тоді радянська влада замовчувала інформацію про аварію. Немає жодного фото. Наступного дня на місці згарища поклали нове асфальтне покриття.

У 2003 році на місці трагедії звели пам’ятний знак, до якого в день трагедії кожного року приходять рідні та знайомі загиблих, щоб помолитись за їх пам’ять.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...