Опубліковано: 15.09.2020. Переглядів: 64


Електронні гроші: кого і що перевірятимуть банки

Національний банк осучаснив регулювання ринку електронних грошей.

Банки повинні будуть перевіряти користувачів електронних грошей, здійснювати їхню ідентифікацію та верифікацію.

Йдеться про клієнтів, які відкривають електронні гаманці, щоб здійснювати різні операції: купувати товари, платити за послуги тощо.

Перекази з використанням електронних грошей мають супроводжуватися інформацією про платника та отримувача, повідомляє пресслужба регулятора.

Користувачів не будуть перевіряти, якщо:

— операція з електронними грошима здійснюється з використанням наперед оплаченої картки, та виконуються усі належні заходи щодо зменшення ризиків;

— здійснюється оплата товарів готівкою або за допомогою платіжної картки з використанням електронного гаманця, що відкривається одноразово виключно для цієї операції.

Для ідентифікованих та верифікованих користувачів електронних гаманців Нацбанк скасовує обмеження, встановлені щодо сум електронних грошей, на які можуть здійснюватися розрахунки та перекази. На поповнюваному електронному гаманці може зберігатися максимальна сума в розмірі 400 тис. грн; на непоповнюваному – 5 тис. грн.

Як і раніше, емітентом електронних грошей в Україні може бути лише банк. Водночас небанківські фінансові установи та інші комерційні компанії можуть бути агентами та надавати послуги з розповсюдження електронних грошей, поповнення електронних гаманців і здійснення розрахунків. До таких компаній регулятор посилив вимоги.

Щоб підвищити захист прав користувачів електронних грошей, регулятор встановив низку вимог до банків-емітентів електронних грошей. Банк-емітент:

— зобов’язаний перед укладенням договору інформувати користувача про створення електронного гаманця та отримати його згоду;

— не може надавати кредит із коштів, отриманих як передоплата за випущені електронні гроші;

— повинен надати користувачу інформацію про найменування і місцезнаходження емітента та оператора; умови та порядок створення/використання електронного гаманця; порядок, способи здійснення переказів між користувачам; суму та порядок сплати комісійної винагороди користувачем;

— не може залучати комерційних агентів для випуску електронних грошей.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...