Опубліковано: 13.08.2020. Переглядів: 96


Топ-5 вірусів, які підвищують ризик розвитку раку

Вірус — це неклітинний інфекційний агент, який може відтворюватися лише всередині живих клітин. Віруси вражають всі типи організмів. Це крихітні мікроби, які технічно є паразитами, тому що для розмноження їм потрібна клітина-хазяїна. Після вторгнення до клітини вони використовують її компоненти для завершення свого життєвого циклу.

Деякі віруси можуть викликати або сприяти розвитку онкологічних захворювань.

Такі віруси називаються онкогенними і вони часто викликають тривалі постійні інфекції, пише сайт medic.ua.

Є п’ять найнебезпечніших вірусів, здатних підвищити ризик розвитку раку.

Вірус гепатиту С

Цей вірус викликає розвиток хронічної інфекції набагато частіше, ніж вірус гепатиту В. Як і гепатит В, гепатит С може стати причиною запалення і пошкодження печінки та збільшити ризик розвитку печінки.

Вірус герпесу 8 типу

Його зазвичай асоціюють із саркомою Капоші — виду раку, який впливає на слизову оболонку кровоносних та лімфатичних судин.

Т-лімфотропний вірус людини

Т-лімфотропний вірус людини є ретровірусом, як і ВІЛ. У більшості людей він не викликає ніяких симптомів, проте в деяких випадках цей вірус пов’язаний з агресивним типом раку — гострим Т-клітинним лейкозом.

Вірус Епштейна-Барра (ВЕБ)

ВЕБ є одним із видів герпесу. Цей вірус є причиною інфекційного мононуклеозу. Внаслідок мутацій, що виникають в клітинах, є ризик виникнення раку носоглотки, лімфоми Ходжкіна та раку шлунку.

Вірус папіломи людини (ВПЛ)

Існує близько 200 видів ВПЛ. З них 14 штамів ВПЛ здатні викоикати розвиток разу. Проте найоконогеннішими з них вважаються HPV16 і HPV18.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...