Опубліковано: 12.07.2020. Переглядів: 131


Свято Петра і Павла: що не можна робити в цей день

12 липня відзначають одне з найбільших християнських свят — День Святих Первоверховних апостолів Петра і Павла.

Водночас цього дня завершується Петрівка — піст, що тривав упродовж кількох тижнів. Петро і Павло, згідно з Євангелієм, були учнями Ісуса Христа. За переказами, апостол Петро був старшим братом апостола Андрія, і до зустрічі з Христом мав ім’я Симон.

Апостольське ім’я Петро — з грецької «камінь» або «скеля» — дав йому Ісус Христос, коли покликав йти за собою як учня і послідовника.

Петро – старший брат апостола Андрія Первозванного. Він був простим рибалкою, людиною некнижною, бідняком, проте богобоязливим, мав жінку та двох дітей і до апостольського служіння звався Симоном. Святий Петро був єдиним з учнів, що міг ходити про морській гладі і першим з апостолів побачив Христа Воскреслого.

Разом із тим Ісус Христос наділив свого учня здатністю зцілювати людей і бути захисником рибалок. У Римі він навернув у християнство тисячі людей, за що за наказом імператора Нерона в 67 році був розіп’ятий. Вважаючи, що недостойний померти, як Христос, апостол Петро попросив, щоби його розіп’яли… головою вниз.

Доля апостола Павла теж була не простою. Спочатку він носив єврейське ім’я Савл і тільки після хрещення одержав ім’я Павло. Він отримав від юдейських первосвящеників повноваження вирушити до Дамаска для винищення у цьому місті всіх послідовників християнського вчення, проте був навернений до Христової віри Самим Господом.

У Римі апостолу відрубали голову. Коли вона впала, тричі вдарилась об землю – й звідти вдарили три фонтани.

Святий Павло був основоположником целібату. Він першим став вистригати собі волосся на тім’ї, що зараз роблять католицькі священики. Сьогодні собор Святого Петра у Ватикані є найбільшою християнською церквою у світі. Зведення собору тривало 120 років – його курували двадцять пап.

Святкуючи 12 липня, церква прославляє духовну твердість святого Петра і розум святого Павла. У давні часи в Україні до свята Петра і Павла готувались дуже ретельно. Білили хати, оздоблювали стіни оселі рушниками, прибирали на подвір’ї.

Рано вранці святково прибрані люди разом із дітьми вирушали до церкви.

На день Петра і Павла обов’язково було потрібно забратися в будинку, зробити вінок з квітів і трав, а також взяти їх з собою до церкви на святкову службу.

Однією з головних заборон на день Петра і Павла є фізична робота. В церкви уточнюють що в цей день заборонено робити виключно важку роботу, яку потрібно відкласти на інший день.
У народі не прийнято працювати на землі в свято, займатися будівництвом або влаштовувати генеральне прибирання.

На Петра і Павла можна виконувати лише дрібну побутову роботи і займатися лише невідкладними справами, які не слід налагоджувати на потім.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...