Опубліковано: 09.07.2020. Переглядів: 93


Секонд-хенди в Ужгороді перевірили на дотримання карантину

Поліцейські разом із працівниками Держпродспоживслужби відвідали магазини вживаного одягу на вулиці Швабській, площі Петефі та в Новому районі. Зайшли також у секонди на площах Корятовича і Фединця.

Першим перевірили секонд-хенд на другому поверсі будівлі на площі Фединця. Інспектор Микола пише зауваження: перед входом відсутні позначки дистанції. Всередині можуть перебувати до 20 людей: одна на 10 квадратних метрів і в масці. Продавці мають і в рукавичках. Поліна, яка обслуговує клієнтів, із зауваженнями погоджується: «Для мене це теж безпека. Я теж не хочу хворіти. Люди не хочуть іноді одягати маски. Ми їм пропонуємо одягати одноразові рукавички — теж не ходять одягати. Більшості виходить це пояснити, але всіх не змусиш це зробити.»

Покупці розповіли, що до таких перевірок ставляться добре: усі люди в масках, дистанцію тримають. Покупчиня Ніна Щербей вважає, що такі перевірки потрібні: «Звідки ми знаємо, де що є? Руки треба обробляти дезінфекторами. Я заходжу — мию руки і коли виходжу, то теж мию».

Крім цього магазину, перевірили секонд-хенди поруч — на площі Корятовича. На дверях розміщене нагадування про правила безпеки під час коронавірусної інфекції. Інспектори стежили, чи вимірюють собі працівники температуру тіла перед початком роботи. Продавчиня магазину Марія Малош розповіла, що температурний скринінг проводять лише для персоналу магазину: «Загалом можуть бути 28 людей на 2 поверхи. Ми прибирали кожні 3 години, бо це треба робити. Прибирання шкафчиків, ручок на дверях, прилавок обов’язково.»

Під час перевірок нині не виписали жодного штрафу в секонд-хендах на площах Корятовича і Фединця. Інспектори обмежуються попередженнями та рекомендаціями. Поліцейський Микола Гряділь каже: «Як правило, якщо ми зауваження робимо і людина свідома, то ми не йдемо з нею на конфлікт.»

Начальниця відділу держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби Людмила Коломоєць розповіла, що під час перевірок акцентують увагу на дотримання соціальної дистанції, кількості відвідувачів (одна людина на 10 кв. м): «Повинні бути антисептики при вході, працівники мають кожні 2 години проводити вологе прибирання приміщень, кошиків, камер схову, провітрювати приміщення щодвігодини.»

За словами інспекторів, за відмову відвідувачів одягати маски в громадському місці передбачений штраф від 17 тисяч гривень. Для працівників і власників закладів за недотримання протиепідемічних заходів — від 34 тисяч.

Суспільне Закарпаття


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...