Опубліковано: 06.07.2020. Переглядів: 174


Понад п’ять тисяч українців очікують на трансплантацію органів – МОЗ

Президент Володимир Зеленський наполягає на розвитку трансплантації в Україні. Про це він заявив на традиційній нараді, повідомляє пресслужба глави держави.

«Треба дуже потужно взятися за розвиток трансплантації в нашій країні. По-перше, в Україні такі операції в п’ять-шість разів дешевші, ніж за кордоном, а відтак доступніші для українців. Це підвищує шанс зберегти життя. По-друге, така якісна послуга за нижчу ціну може привабити іноземців”, – сказав Зеленський.

У свою чергу міністр охорони здоров’я Максим Степанов поінформував, що більше 5 тисяч українців наразі очікують на трансплантацію органів. За його словами, умов для розвитку цієї галузі медицини в Україні не було забезпечено, тому багато громадян змушені проводити операції за кордоном, пише “Укрінформ“.

Водночас він додав, що нині МОЗ створило окремий підрозділ саме для розвитку трансплантації в Україні.

Урядовець підкреслив, що МОЗ уже розширює перелік лікарень, які можуть надавати послуги з трансплантації органів. Степанов вважає, що розвиток трансплантації може стати частиною медичної реформи.

Як повідомлялося, Верховна Рада у грудні 2019 року ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині” (418-IX). Документ регулює питання трансплантації анатомічних матеріалів людині, гармонізує національне законодавство з міжнародними актами та автоматизує процеси завдяки поступовому запровадженню Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів і тканин.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...