Опубліковано: 27.06.2020. Переглядів: 218


Переповнені «коронавірусні» лікарні й закручування гайок. Люди розслабилися, й епідемситуація на Закарпатті стає дедалі напруженішою

Минулої суботи в області зафіксували рекордні 109 нових хворих на COVID за добу, в наступні дні було +80, 39, 103, 78, 85, 93. У підсумку – переповнені профільні медзаклади й посилення карантинних заходів. А все тому, що останнім часом краяни масово нехтували обмеженнями, вже навіть багатолюдні весілля нишком почали справляти. Чи то попереднє пом’якшення карантину сприйняли за його відміну, чи просто занудилися сидіти вдома й із настанням тепла рвонули «на люди»…

Головний лікар обласної «інфекційки» Михайло Поляк на брифінгу тиждень тому зазначив, що погіршення епідситуації призвело до різкого збільшення госпіталізованих із тяжким перебігом: «Щодо лікарень першої хвилі – реанімаційні відділення всі переповнені, тобто важких хворих у рази зросло. Це стосується не лише Ужгорода, а й інших міст. Одужання проходить не так швидко, як би хотілося, щодня виписуємо невелику кількість пацієнтів». За словами завідувачки відділу епідемнагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України» Вікторії Тимчик, уже два тижні на Закарпатті фіксують антиреконди не тільки щодо кількості захворілих, а й летальних випадків. Нема жодного району, де ситуація була б більш-менш спокійною.

Тож не дивно, що регіональна комісія з питань ТЕБ та НС вирішила скасувати послаблення карантину. Зокрема заборонила закладам охорони здоров’я проведення планових заходів із госпіталізації з 25 червня, за винятком визначених випадків. У вихідні та святкові дні зупинять перевезення пасажирів у громадському транспорті у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному сполученні. З 23-го встановили контрольно-пропускні пункти на Яблунецькому та Абранському перевалах. Також вносяться зміни до графіку роботи органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та центрів надання адмінпослуг. Аптекам, місцевим структурам Пенсійного фонду України, банківським установам рекомендували встановити із 11-ї по 13-ту години прийому відвідувачів похилого віку, розмежувавши їх із іншими.

А ще голови населених пунктів та органи держреєстрації актів цивільного стану мусять завчасно попереджати Нацполіцію про проведення урочистих заходів, пов’язаних із укладанням шлюбу, – для здійснення контролю за дотриманням карантинних вимог.

До речі, правоохоронці та інші компетентні органи отримали вказівку активніше вести перевірки. І за порушення з 20 червня склали 9 адмінпротоколів, усі стосуються роботи кафе. Окрім цього, Управління патрульної поліції склало 3 протоколи за порушення правил перевезення пасажирів (2 – на водія, 1 – на пасажира). Усі адмінпротоколи направили на розгляд до судів. Мінімальний «коронавірусний» штраф становить 17 тис. грн, тож дотримуватися обмежень таки варто. І не лише з матеріальних міркувань. Це мінімізує ризик зараження підступним COVID-19.

Як повідомляло Дзеркало Закарпаття, в області за добу – 93 випадки COVID-19 та 10 померлих.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...