Опубліковано: 26.06.2020. Переглядів: 181


Більше половини українців переконані, що коронавірус штучний — опитування

66% людей в Україні думають, що коронавірус створили штучно.

37% з них переконані, що Covid-19 був «спеціально розроблений і навмисно поширений у світі для зменшення чисельності населення та/чи завдання шкоди окремим країнам», свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 31 травня – 4 червня.

«37% – обрали варіант, що коронавірус був «спеціально розроблений і навмисно поширений у світі для зменшення чисельності населення та/чи завдання шкоди окремим країнам», — пояснюють в результатах опитування.

Варіант, що коронавірус «зроблений штучно у лабораторії, але його поширення у світі було випадковістю», обрали 29 % українців. Таким чином, 66% респондентів обрали один з двох варіантів, який означає штучне походження коронавірусу)». У те, що коронавірус з’явився природним шляхом і потім поширився світом, вірять 18% опитаних.

Під час інтерв’ю респондентів просили обрати, з яким з трьох тверджень щодо походження коронавірусу і його поширення у світі вони згодні в більшій мірі. Твердження охоплюють такі погляди: 1) природне виникнення і згодом поширення у світі; 2) штучна розробка в лабораторії, але випадкове поширення у світі; 3) спеціальна розробка і навмисне поширення у світі для зменшення чисельності населення та/або завдання шкоди окремим країнам. Крім цього, респонденти могли назвати свій варіант.

Якщо люди обрали варіант про штучне походження, але випадкове поширення у світі, то їм ставили додаткове запитання, у якій, на їхню думку, країні був штучно створений коронавірус? Питали відкрито, тобто варіанти відповідей не пропонувалися.

70% респондентів вважають, що коронавірус розробили штучно у Китаї, ще 5% назвали США, 3% – Росію. Інші країни називалися рідше.

Людям, які вірять у навмисну розробку і поширення коронавірусу, ставили питання, хто за це відповідальний.

Половина респондентів (49%) не змогли відповісти. Водночас, 26% вважають, що Китай відповідальний за розробку і навмисне поширення коронавірусу, далі йдуть США (11%) і Росія (2%). Інші відповіді називалися рідше.

Дослідження тривало з 31 травня до 4 червня. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитали 2000 респондентів віком від 18 років і старше.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...