Опубліковано: 30.05.2020. Переглядів: 237


На Закарпатті через йододефіцит у 4 рази більше захворювань щитовидної залози, ніж в інших областях країни (ВІДЕО)

Закарпаття йододефіцитний регіон. Нестача йоду в організмі призводить до затримки росту у дітей, порушення інтелектуальної активності, розвитку та обміну речовин.

Порушення функції щитовидної залози спостерігається у понад 120 тисяч закарпатців.

Дифузний ендемічний зоб, вузловий зоб, гіпотериоз та інші – кількість захворювань щитовидної залози у Закарпатті вища у 4 рази, ніж у інших регіонах країни. Проте це неповна статистика, адже, якщо не турбує, люди просто не звертаються до лікарів.

Малий вміст йоду в природньому середовищі, відповідно у воді і продуктах харчування – основна причина йододефіцитного стану. Йод – це мікроелемент, необхідний людині протягом життя для створення гормонів щитоподібної залози, яка регулює метаболізм. Його нестача в організмі призводить до затримки росту у дітей, порушення інтелектуальної активності, розвитку та обміну речовин.

Найпоширеніший і найлегший спосіб профілактики захворювань щитовидної залози – вживання йодованої солі і йодовмісних продуктів харчування у раціоні. До прикладу, морської капусти, риби та інших морепродуктів. У харчах рослинного походження, вирощених у грунті бідному на вміст йоду, зрозуміло, його кількість буде незначна. У випадку явних порушень щитовидної залози і скарг варто звертатися до фахівців.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...