Опубліковано: 30.05.2020. Переглядів: 222


Літо в Закарпатті запізнюється на три тижні

Метеорологічна весна на Закарпатті й цього року виявилася на місяць довшою від норми, а «погодне» літо (коли стала середньодобова температура перевищує +15 градусів) запізнюється вже майже на 3 тижні. Хоча найбільш пізні дати його приходу в низинних районах краю припадають на початок червня, а для гірської місцевості – на кінець цього ж місяця, каже начальник Закарпатського ЦГМ Василь Манівчук.

Аналізуючи весну-2020, яка фінішує, зауважив: вона в області виявилася довгою, розпочалася в низинних територіях ще наприкінці січня й триває вже 122 дні, що на 35 днів довше кліматичної норми. Проте особливість її не лише в цьому, а й у безлічі негативних факторів для сільськогосподарських рослин упродовж сезону. Так, у квітні відмічалися заморозки, які майже повністю знищили врожай ранньоквітучих плодових і суттєво знизили продуктивність інших плодово-ягідних культур. Та найбільше шкоди завдали травневі стрибки температури нижче 0о С. На цей час уже з’явилося багато сходів теплолюбних городніх рослин, була висаджена розсада овочевих. Заморозки в низинних районах фіксували навіть у другій декаді місяця, що є дуже рідкісним явищем.

Щодо дефіциту вологи, то найбільше від неї потерпали низинно-передгірні ділянки. Бездощовий період розпочався ще в березні і тривав майже до кінця квітня. Через відсутність опадів знижувалися запаси продуктивної вологи у ґрунті, особливо у верхніх шарах, вони на глибині 10 – 12 см переважно були сухими. Агрометеорологічні умови ускладнювалися утриманням упродовж аномально довгого періоду (беручи до уваги дані з 1946 року) низької відносної вологості повітря – 30% і менше. Все це погіршувало запилення плодових, проростання насіння та утворення сходів, послаблювало їх, зокрема негативно позначалося на посівах озимої пшениці – вона в період від появи нижнього вузла соломини до колосіння найбільше потребує вологи. Ситуація поліпшилася тільки в останній день квітня, коли нарешті випали ефективні дощі.

Була й нестача тепла. У травні вологозабезпечення покращилося, однак температурний режим утримувався нижче норми, відповідно уповільнювався ріст і розвиток рослин, стримувалося достигання ягід. А переважання дощової та хмарної погоди погіршувало умови накопичення цукрів у плодах, резюмує Василь Манівчук.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...