Опубліковано: 20.05.2020. Переглядів: 322


Наслідки карантину: експерт розповів, як зміняться ціни на вживані авто в Україні

У першому кварталі 2020 року українці придбали і поставили на облік 99,8 тис. легкових автомобілів: 20,3 тис. нових та 79,5 тис. розмитнених — які були у вжитку. Це вдвічі менше, ніж торік у цей же період.

Проте чи відобразяться зміни на цінах вживаних авто, розповів Gazeta.ua Олег Назаренко, генеральний директор Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів.

-Протягом карантину кількість продажів вживаних авто зменшилася, чи вплине фактор відкладеного попиту на ціни?

-Тут два взаємовиключні вектори, які впливають на ціну. З одного боку – погіршення економічного становища багатьох громадян. Комусь знизили заробітну плату, а хтось навіть втратив роботу. Ті, хто втрапили у скрутне становище, навіть можуть продавати власні авто. Це створює додаткові пропозиції на ринку вживаних авто, що призводить до зниження цін на вживані авто. Але, з іншого боку, є багато тих, хто до карантину із задоволенням використовував метро чи громадський транспорт. І зараз, коли метро не працює, а у транспорт впускають лише за перепустками, люди все частіше задумуються про придбання власного авто.

-Чи впливають на рішення придбати авто карантинні обмеження?

-Українці розуміють, що в тому ж офісі чи магазині можна витримати соціальну дистанцію. А от у маршрутці чи вагоні метро забезпечити дотримання цих правил неможливо. Це спровокує додатковий попит на авто.

-Тож ціни на вживані авто впадуть чи підвищаться?

-У ситуації, що склалася, фактори збільшення ціни зустрінуться з факторами зменшення і нівелюють один одного. Тому, думаю, ціни так і залишаться на старому рівні.

-А як щодо авто з-за кордону?

-Якщо вживані авто будуть завозити з-за кордону, то в цінах теж мало що зміниться. Друзі з США та Європи розповідають про те, що навіть ті, хто раніше був адептом руху carfree (вільний від авто. — з англ.), пересідають на авто. Причому не обов’язково нові. Також падає популярність таксі, оскільки невідомо, хто їхав у ньому до тебе і чи дезінфіковане воно.Та і знезаражувати авто що п’ять хвилин неможливо — коли ж тоді працювати? А у власному авто ти впевнений, що пересувається лише твоя сім’я. Продажі авто в Європі і США збільшуються, а тому тенденції зменшення ціни й не буде. Навпаки, нам можна очікувати на те, що в Україну вони точно не будуть завезені дешевими.

-На сьогодні популярно купувати авто із США. Можливо, подешевшають вони?

-Щодо авто із США, то здешевлення теж не буде. В Україну потрапляють так звані битки. Їх продають на аукціонах страхові компанії дешевше, проте так, як зросте попит, ціни теж можуть ставити вищими.

-Якщо зараз ціни залишаться на старому рівні, то чого очікувати через пару місяців?

-Ціни навіть можуть вирости. Це вже залежатиме від того, як скоро відкриють громадський транспорт і як скоро вирішать проблему страху, пов’язаного з пандемією.

-Чи може в таких умовах зрости попит на електрокари?

-Якби на бензин залишалися старі ціни, то продажі електрокарів росли б. Зараз ціни на пальне впали, тому попит на електрокари – хоч нові, хоч уживані – ростиме так само, як і на звичайні.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...