Опубліковано: 19.05.2020. Переглядів: 225


В Україні виросли ціни на продукти: що і на скільки подорожчало

Найбільше у квітні подорожчали фрукти – майже на 13%, а також яйця – на 9,4%.

Ціни на продукти харчування в Україні у квітні зросли на 2,2% проти березня цього року, але карантинні обмеження несуттєво вплинули на зростання цін.

Про це повідомила прес-служба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» з посиланням на директора Юрія Лупенка.

«Споживчі ціни на продукти харчування в Україні у квітні 2020 року виросли порівняно з березнем на 2,2%. У березні зростання цін порівняно з лютим становило 0,4%. Відносно невисокий рівень зростання цін свідчить, що в період дії карантинних заходів, введених в Україні з 12 березня 2020 року, цілком можливого зростання споживчих цін на продукти харчування не відбулося», — йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, відсутність масштабного ажіотажного попиту і суттєвого подорожчання в березні-квітні можна пояснити зменшенням купівельної спроможності українців. Найбільше у квітні зросли ціни на фрукти (+ 12,8%), що можна пояснити сезонним чинником і тимчасовим закриттям оптово-роздрібних продовольчих ринків, а також на яйця (+ 9,4%), які до цього постійно дешевшали.

«Однак ці товари не відносяться до категорії тих, якими запасаються надовго», — наголошується в повідомленні.

Разом з тим, ціни на продукти харчування, якими українці запасаються насамперед, у квітні зросли значно менше. Макаронні вироби подорожчали на 1,9%, м’ясо і м’ясопродукти — на 0,9%, олію соняшникову — на 0,3%, а на вершкове масло — не виросли зовсім. Винятком є лише цукор. Ціни на нього виросли на 2,9% у березні і на 4,8% у квітні — але внаслідок впливу інших чинників, а не карантинних обмежень.

«Водночас, зростання цін на продукти харчування у квітні стало найбільшим з червня 2017 року. А порівняно з квітнем 2019 року споживчі ціни на продукти харчування збільшилися на 2,5%», — сказано в повідомленні.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...