Опубліковано: 19.05.2020. Переглядів: 407


У закарпатському Нацпарку Синевир заборонять проїзд до озера транспортом у вихідні дні

Таким є рішення адміністрації Нацпарку після громадського опитування, що провели в НПП «Синевир».

Днями Національний природний парк «Синевир» оприлюднивнамір заборонити рух транспорту до озера Синевир у неділі і святкові дні, тобто в період, коли найбільший потік туристів.

Також є намір повністю призупинити рух будь-якого транспорту до озера у шлюбний період жаб, який триває у першій половині травня. Оголосивши про такі свої плани, в Нацпарку звернулися до громдськості, аби зібрати думки стосовно заявденого.

Як повідомили в Нацпарку, «Через коментарі до відповідного посту на офіційній сторінці парку у Фейсбуці, приватні повідомлення в мережі і листи на електронну скриньку установи ми отримали чимало відгуків. Багато людей були проти транспорту, інші враховували потреби інвалідів і літніх людей. У коментарях ми зустрічали як хороші аргументовані думки, так й не зовсім компетентні, але експресивні. Ми дізналися від громадськості думки й про інші питання, тож сьогодні пропонуємо ваші увазі наш погляд.

Як відомо, від центральної дороги до озера Синевир – відрізок, відстанню понад 1 км. Це шлях з кількома підйомами. Є люди, яким здолати цей шлях дуже легко. Але для ще більшої частки туристів це складно або дуже складно. Мова йде не лише про літніх людей, але навіть людей середнього віку з різними на те причинами. Звісно, для інвалідів взагалі неможливо без транспорту дістатися озера. Більша частина коментарів у Фейсбуці відстоювала позицію заборони транспорту, але, коли ми у якості експерименту спробували не пускати авто, то отримали шалене невдоволення. І це в період, коли ще не так багато туристів.

Враховуючи усі ці обставини, вважаємо за доцільне залишити можливість для туристів діставатися до озера Синевир на автомобілях, але ввести обмеження у пікові дні, зазвичай це вихідні».

Разом із тим, в Нацпарку нагадують пішим туристам, що дістатися до Морського ока можна не лише основною дорогою, куди їздить транспорт, але й альтернативною – стежкою лісом, яка добре обладнана. Цей шлях саме для активних людей, які можуть багато рухатися і через це отримати більше переваг від милування красою природи.

«Щодо автомобільної дороги, то ми розпочали будівництво ще одного з’їзду, який має розвантажити рух автомобілів на ділянці під озером. Мусимо враховувати потреби різних туристів», повідомили в НПП «Синевир».


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...