Опубліковано: 16.05.2020. Переглядів: 256


Цьогоріч в рамках міжнародних угод і проєктів у Закарпатську область буде залучено близько 30 млн євро

У третю суботу травня щороку відзначається День Європи в Україні.

Відзначення Дня Європи бере свій початок з історичного документу, покликаного об’єднати під єдиним керівництвом вугільних та сталеплавильних ресурсів низку європейських держав, насамперед Франції та Німеччини, і який заклав підґрунтя європейської інтеграції — Декларації Шумана від 9 травня 1950 року.

Україна завжди була частиною Європи, з якою нашу країну об’єднують спільна історія, культура та цінності.

Європейська інтеграція наразі набуває в Україні якісно нового змісту: із зовнішньополітичного курсу вона поступово перетворюється на комплексну внутрішню політику реформ.

Не виключенням є і Закарпаття. Історично і географічно склалося, що Закарпатська область межує відразу з чотирма країнами ЄС: Румунією, Угорщиною, Словаччиною та Польщею. Таке геополітичне розташування області надає значні переваги щодо розвитку транскордонного співробітництва з прикордонними областями сусідніх країн — учасниць європейського співтовариства.

Так, на території Закарпатської області діє 18 пунктів пропуску для пішохідного, автомобільного та залізничного сполучення та 1 — для повітряного.

Станом на сьогодні між Закарпатською областю та регіонами іноземних держав укладено 30 документів міжнародного характеру (угоди, протоколи намірів, меморандуми про співпрацю), згідно з якими здійснюється міжрегіональне співробітництво у торговельно-економічній, науково-технічній сферах, в галузі освіти, а також у сфері розвитку культури і туризму. Закарпатська область є учасником програм Європейського інструменту сусідства ,,Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна”, ,,Польща-Білорусь-Україна”, ,,Румунія – Україна”, відповідно до яких у поточному програмному періоді в область буде залучено загалом близько 30 млн. євро.

Будуть реалізовані проекти у таких сферах, як попередження надзвичайних ситуацій, розвиток прикордонної інфраструктури, туризму, просування місцевої культури та збереження історичної спадщини. Територіальне розташування і наближеність адміністративних одиниць з країнами вищезазначених програм, наявність меморандумів та угод про співпрацю між місцевими органами державної влади створюють максимально комфортні умови для співпраці між партнерами та реалізації проектів на території Закарпатської області.

 Щороку навесні та восени проводяться Дні добросусідства з регіонами сусідніх країн з підписанням протоколів про співробітництво та програм спільних дій на наступний рік у соціально-економічних сферах. Відзначення Дня Європи є ще одною нагодою для українців підтвердити, що українці – європейська нація.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...