Опубліковано: 07.05.2020. Переглядів: 312


Настав пік активності кліщів: чим небезпечна комаха

На травень припадає найбільша щорічна активність кліщів. Серед них є павуки, здатні викликати хворобу Лайма. Якщо укус кліща не помітити, і не лікуватися, це може спричнити інвалідність. пише ТСН.

«Великі кліщі нападають лише на тварин, а от менші становлять загрозу для людей. Оце почервоніння, куди буде кров стікати, тільки вона може передавати хворобу Лайма. Тільки дівчатка ссуть кров, а хлопчики ні», — розповідає дослідник кліщівІгор Небогаткін.

Чоловік полює на кліщів із білим метровим прапором. Тягне по траві вздовж стежки лісопаркової зони у передмісті Києва. Потім перевертає — а там кишить.

«Багато препаратів мені кололи під око, у висок, у сідниці, у вени, 18 разів на день я приймала таблетки, уявляєте», — розповідає Олександра Кравчук.

Її кліщі кусали 3-чі. Востаннє — 10 років тому. Через три роки після укусу, дівчина втратила слух, зір на 90%. Лікарі діагностували розсіяний склероз. Ніхто не зв’язував це з кліщем. Додаткові дослідження вказали на хворобу Лайма, з якою дівчина боролася майже півтора року.

Хвороба Лайма проявляється як звичайна застуда. Одна з істотних ознак — кільцеподібне почервоніння навколо місця ураження.

«Хвороба Лайма часто переховується під неврологічними, серцевими та ревматологічними проявами. У цьому підступність недуги. Потрібно чітко дотримуватися алгоритму, якщо кліщ таки укусив», — розповідає інфекціоністка Вікторія Клюс.

Кліща витягувати краще у травмпункті, а для відчайдухів є навіть спеціальні гаджети.

«Якщо говорити про європейську рекомендацію, то краще дослідити кліща, дізнатися, інфікований він, чи не інфікований, а потім уже подальші кроки: пити, чи не пити. Протягом 72 годин треба пропити антибіотик одноразово. Якщо це був кліщ присмоктуваний, ы ви бачите, що був збільшений у розмірі, тобто напився крові, то краще всього пропити», — каже лікарка.

Павук, що потрапив на тіло — поступово повзтиме по ньому. За півдоби десь присмокчеться і якщо не знайдете — може місяць пити кров. Тому до лісу вдягати світлі речі й довгі брюки. Більшість людей сам момент присмоктування кліща взагалі не відчувають. Знайти павука можна лише при ретельному огляді тіла.

«З себе все знімаєте і дивитеся, отам носки — лінія, по цій лінії дивитися, перший, куди потрапить, то це місце. Потім впадини під коліном, потім лінія трусів, лінія бюстгальера та лінія волосся», — каже Небогаткін.

Медики радять ходити витоптаними стежками, бо там важче підхопити кліща, а також кожні дві години себе оглядати й обов’язково обробляти себе та своїх домашніх тварин засобами проти кліщів.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...