Опубліковано: 02.05.2020. Переглядів: 1708


На Україну чекає 10 років посух і ураганів: продукти серйозно здорожчають, води не буде вистачати

Аномальна зима без снігу, посуха й пилові бурі, а услід за ними – лісові пожежі. Нинішній рік став справжнім передвісником глобальної зміни клімату для України. Чого нам чекати від природи далі та як усе це вплине на економіку країни? Експерти прогнозують підвищення цін на хліб, картоплю та овочі вже цьогоріч. Але на цьому біди можуть не закінчитися.

Детальніше – читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Україна може перетворитися на Аризону

Еколог Олександр Соколенко вважає, що причини нинішніх бур – аномально тепла зима й посуха. «Зима без снігу, в березні дощів узагалі не було, у квітні без краплі дощу залишилися північ та північний захід країни. Ліси та поля висихають, ґрунт перетворюється на пил. А ураганний вітер усе це розносить і здіймає в повітря, формуючи пилові хмари» , – говорить OBOZREVATEL Соколенко.

На думку еколога, вже з’являються локальні пустелі.

«У Чернігівській області, під Ніжином, земля перетворилася на сухий пісок. У цьому винні й фермери, орендарі земель. Вони тут орали, вирощували рослини, які сильно збіднюють ґрунт (соняшник, ріпак), а коли той втратив родючість, просто все покинули. Від землі залишилися тільки мінеральні складники. І цей пісок розноситься по окрузі», – пояснює він.

Поля в Чернігівській області після пилової бурі. Facebook Ігоря Кибальчича


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...