Опубліковано: 01.05.2020. Переглядів: 414


Вчені знайшли небезпечні наслідки у популярного болезаспокійливого

Дослідження показало, що препарат серйозно впливає на роботу печінки, а раніше були встановлені інші пов’язані з ним ризики.

Вчені з Каліфорнійського університету виявили ще одну небезпечну властивість популярного препарату Ібупрофен, який продається під різними торговими марками. Це популярний протизапальний препарат, який широко застосовують при болях і спеці, пише РК.

Раніше вже було встановлено, що з ібупрофеном варто бути обережніше – регулярний прийом високих доз пов’язаний з підвищеним ризиком захворювань серця, судин, нирок і органів шлунково-кишкового тракту. Нове дослідження показало, що ібупрофен також може згубно впливати на печінку.

Під час експерименту мишам щодня давали дозу ібупрофену, аналогічну тій, як якщо б людина випивала по дві таблетки в день. В результаті у мишей змінилася робота печінки, причому, на різних рівнях. Наприклад, інакше стали протікати процеси метаболізму і ослаб захист клітин від пошкоджень. Тобто, печінка стала більш схильна до різних захворювань, в числі яких рак і цироз.

Як зазначили автори дослідження, люди нерідко зловживають ліками, особливо тими, які продаються без рецепта. Такий феномен, наприклад, призводить до виникнення супербактерій. Але це небезпечно і для самого пацієнта – можуть наступити серйозні наслідки. Навіть призначені лікарем ліки не можна приймати безконтрольно, а тільки дотримуючись рекомендацій.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...