Опубліковано: 30.04.2020. Переглядів: 1682


«Україна стає справжнім рекетом»: заробітчани розповіли про хабарі на кордоні

Українські заробітчани за перетин польського кордону неофіційно платять 300-350 злотих (близько 2 тис грн) у зв’язку з напливом через карантин.

Як повідомляє «Страна«, посилаючись на свої джерела, за проїзд 300 метрів у машині від українських до польських воріт, беруть 300-350 злотих (близько 2 тисяч гривень), в Україну ціна дешевше – 50 злотих (320 грн) на «Краковці» і 20-30 злотих (130-200 грн) на «Ягодині».

Зараз в добу кордон перетинає близько півтисячі людей, ходить близько шести рейсів (під час напливу було в рази більше), виходить – 160 тисяч грн навару в день, або близько 3,5 млн грн на місяць, зазначає видання

«Коли наплив через кордон в кінці березня різко виріс, місцева влада спільно з МНС пустила безкоштовні автобуси (вони їздять і зараз), але їх не вистачало. І тоді на кордон пустили приватних перевізників, які почали брати плату, природно, «чорним налом» , — йдеться в статті.

Як повідомляють журналісти, і прикордонники, і митники, і місцева влада відхрестилися від причетності до бізнесу на перевезеннях через кордон: мовляв, ціну встановлюють приватні перевізники, а з ними нібито розбирається поліція (причому тільки зараз, через півтора місяці роботи бусів, про які знали всі). Втім, що це за перевізники, ні в обладміністрації, ні в поліції не говорять.

Українці ж, які їдуть до Польщі, діляться, що самі перевізники зізнаються, що винагорода йде прикордонникам.

«Перше від чого я о@рінів, так це від цін до кордону. Дві тисячі гривень з Києва до пункту пропуску Ягодин, але це ще добре. Найбільше я просто скипів від злості, коли вже п’ятий перевізник говорив мені дослівно наступне: «Ну , ви приготуйте крім оплати за проїзд ще 350 злотих/90 доларів для прикордонників, щоб вас без проблем пропустили». Тобто держава стає справжнісіньким рекетом під час такої складної ситуації для своїх же громадян. Я повинен заплатити, щоб покинути країну. Але при цьому у мене є всі легальні підстави її покинути, а Польща готова мене прийняти», – розповів виданню менеджер середньої ланки, який повертався днями з України в Польщу.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...