Опубліковано: 25.03.2020. Переглядів: 3735


Великдень під час коронавірусу: що кажуть у церквах

До Воскресіння Христового залишилося трохи більше 4 тижнів. Цьогоріч свято припадає на 19 квітня.

Карантин ввели у зв’язку з поширенням Covid-19 наразі до 3 квітня, втім імовірно він буде продовжений.

Глави найбільших українських церков уже намагаються заспокоїти парафіян.

«Усі рішення з приводу святкування Великодня будуть публічно оголошені в належний час. Не треба розганяти паніку, щоб люди не хвилювалися і не сварилися», — сказав у коментарі 24 каналу архієпископ Православної церкви України Євстратій Зоря.

«Свобода совісті може обмежуватися в законний спосіб в інтересах суспільства. Зокрема, громадського здоров’я. Є практичні рекомендації ПЦУ щодо проведення богослужінь. Богослужіння відбуваються в межах норм, визначених державою. Якщо ухвалюватимуться нові документи, запроваджуватимуться нові обмеження, ПЦУ їх дотримуватиметься і щодо церковних зібрань», – додає Євстратій Зоря.

Про проведення Великодня вже напрацьовують рішення в Українській греко-католицькій церкві.

«Питання щодо проведення Великодня вивчається. Наперед будуть видані рекомендації, як поводитися, насамперед, священникам, в організації богослужінь під час Страсного тижня і на Великдень. Але УГКЦ – глобальна церква. Це стосуватиметься не тільки України, а й інших держав. Зокрема, Італії, де є понад 140 парафій, – говорить протоієрей Ігор Яців.

У час карантину ПЦУ рекомендує громадянам у храмі дотримуватися санітарних норм, не цілувати ікони, дотримуватися соціальної дистанції. Священникам теж не здійснювати релігійні обряди, що передбачають безпосередній контакт. Храми не зачиняють, але хворих просять залишатися вдома. УГКЦ також дотримується подібних рекомендацій, крім того пропонують замість спільної молитви у храмі передивлятись онлайн-трансляції богослужінь, з таким проханням, зокрема, звертався і глава церкви Блаженніший Святослав.

Ігор Яців розповідає, Українська греко-католицька церква давно практикує щонедільні телевізійні трансляції з Патріаршого Собору Воскресіння Христового. І зараз цим користуються все більше людей. На богослужінні 22 березня кількість переглядів склала понад 400 тис.

До останнього закликав глав церков ще президент Володимир Зеленський.

«Дякую тим главам церков, які розуміють небезпеку та проводять богослужіння без людей, у режимі онлайн. Впевнений, що й інші глави приєднаються до такої вимушеної практики. Адже сьогодні людям справді дуже потрібна віра, але не менше їм потрібна елементарна безпека», — зазначив у своєму зверненні.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...