Опубліковано: 11.02.2020. Переглядів: 424


Українські науковці винайшли жуйку, яка допомагає боротися з хворобою ясен (ФОТО)

На Прикарпатті винайшли засіб, який допомагає боротися з хворобою ясен.

На перший погляд — це звичайна цукерка, а насправді — суміш воску та прополісу, а начинка — термічно оброблений мед, йдеться у сюжеті ТСН.

Карамелізований мед і є, як запевняють івано-франківські хіміки, їхнім цілющим ноу-хау у боротьбі з парадонтозом — хворобою ясен.

«У ньому удвічі більша кількість біологічно активних речовин, які сприяють лікуванню та профілактиці парадонозу», — розповіла студентка-магістерка кафедри хімії Прикарпатського національного університету Марта Цап.

Професора кафедри хімії Прикарпатського національного університету Сергія Курта до винаходу підштовхнула хвороба. Років десять тому у нього почався пародонтоз, кровили ясна, вже й зуби випадали. Лікарі виявились безсилими.

Науковець сів за стародруки. В одному з них натрапив на пораду прадідів — «жувати сотовий мед». «Тоді вже було відомо, якщо мед обробити при певній температурі, то можна його покращити. Ми це відтворили, тільки в лабораторних умовах», — пояснив професор кафедри хімії Прикарпатського національного університету Сергій Курта.

Прості примочки вже за кілька днів зупинили біль та кровотечу, запевняє науковець. Те, що жувати ліки ефективніше ніж ковтати, доводять китайці. «Наприклад, женьшень вони жують, а не їдять. Так вже через 15 хвилин всі лікарські препарати надходять у кров. Ми це використали», — пояснив науковець.

Ідеєю він поділився зі своїм стоматологом, який все перевірив на собі та друзях. «На другий день, як жував, то над восьмим зубом перестав боліти капюшон», — розповів, стоматолог Ростислав Грималюк.

Над жуйкою від парадонтозу Сергій Курта з командою працював майже шість років. Витратили десятки кілограмів меду та воску. Винахід пройшов офіційні клінічні дослідження. У спеціалізованій лабораторії в Ужгороді до експерименту залучили пів-сотні хворих, переважно вже із серйозним парадонтозом.

Після прийом трьох медяників в день протягом 10−14 днів побачили покращення. Зупинка кровотечі, зуби перестали хитатися, всі прояви зникали. Ми брали стани важкі. Коли мова йде про профілактику, там 100-відсотковий ефект, це генетично доведено», — пояснила директорка науково-дослідного навчального центру молекулярної біології Надія Бойко.

Науковці готуються запатентувати свій винахід, щоб запустити жуйку з меду та воску у виробництво. Утім, наголошують, що вона лише профілактична та допоміжна при фаховому лікуванні.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...