Опубліковано: 19.01.2020. Переглядів: 319


Не позичати гроші та не прати: назвали основні заборони на Водохреще

19 січня Водохреща або Хрещення Господнє. Водохресний святвечір ще називають «голодна кутя». У цей день прийнято постити і готувати останню за часом свят кутю. До слова, це єдиний пісний день, а потім до самого Великого посту можна буде їсти все.

Існує безліч традицій, обрядів і заборон, пов’язаних із цим днем. Наприклад, що 18 і 19 січня вся вода набуває цілющих властивостей. За віруваннями, вона може зцілювати, заряджати позитивною енергією та позбавляти негативу.

1. Головною традицією є водне хрещення. Священник опускає в спеціальну ополонку хрест, тим самим освячує воду. Ополонка називається – Йордан, а вода в ній – велика Агіаса, що означає велика святиня.

Не можна пірнати в ополонку не помолившись. У храмі потрібно прочитати Тропар. А потім перед тим, як зануритися у воду, перехреститися, вимовити «В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа» – і тільки потім пірнати.

Святу воду не можна набирати в брудний посуд і не можна зберігати в пластиці.

2. 19 січня – останній день, коли можна ворожити. Потім гадати вже не можна, інакше це може погано вплинути на долю.

3. Забороняється на Хрещення сваритися. Особливо, біля освяченої води Вважається, що вона може втратити свої цілющі властивості, якщо ви негативно налаштовані.

На Водохреща категорично заборонено допускати неблагочестивих думок, пліткувати, обманювати.

У цей день не можна плакати чи скаржитися. Вважається, що той, хто проливає сльози на Водохреща, буде плакати весь рік.

4. На Водохрещазабороняється: в’язати, шити, прибирати, важко працювати. А особливо сувора заборона торкається прання. Згідно прикметам, не можна прати в цей день, щоб не осквернити воду. Вода в річці стає освяченою та позбавляється від нечисті, а пранням можна все зіпсувати.

5. На Хрещення не можна давати гроші в борг. І взагалі краще нічого не виносити з дому і не роздавати. Інакше весь рік будете жити в бідності.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...