Опубліковано: 13.01.2020. Переглядів: 262


Уряд хоче збільшити штрафи водіям

Парламентарії хочуть підняти штрафи і змінити розмітку заборони зупинки на дорогах. Уже зареєстрували проєкт закону №2628 авторства депутатів від «Слуги народу».

«Правила дорожнього руху забороняють зупинку і стоянку в зоні 10 метрів від перехресть, пішохідних переходів, зупинок і місць, де дозволено зупинятися водіям з інвалідністю. Штраф за порушення заборони – 510 грн. Такий штраф не стримує водіїв. Але є ще більша проблема – поліція часто не фіксує таких порушень, якщо не брати Київ, тому що і для них це занадто «дрібно», – прокоментував юрист Юрій Грек, пише segodnya.ua.

Крім того, поліція часто не може довести факт порушення, бо складно довести, на якій відстані, наприклад, від перехрестя перебуває машина.

«Як показує судова практика, застосування працівниками поліції підручних засобів вимірювальної техніки (рулетка) або фіксування на камеру «незначної» відстані від транспортного засобу до перехрестя не знаходять підтримки в судах при оскарженні порушниками постанов. В результаті велика кількість постанов скасовується – і порушники фактично залишаються без відповідальності», – зазначають автори законопроєкту в пояснювальній записці.

Штраф за стоянку в забороненому місці хочуть підвищити до 3,4 тис. грн. А за стоянку на місцях для водіїв з інвалідністю або неправомірне використання знака на машині «водій з інвалідністю» пропонують штраф у 34 тис. грн.

З цієї суми 70% йтиме в місцеві бюджети на встановлення знаків і нанесення розмітки. При цьому розмітку теж хочуть змінити, бо суцільна жовта лінія мало виділяється на дорозі. Тому розмітку зроблять контрастнішою за розміром, формою і кольором.

Фіксація і доказ факту порушення правил зупинки зводитимуться до фото автомобіля з різних ракурсів. Також законопроєкт допускає використання камер відеоспостереження як доказ.

«На жаль, водії не хочуть розуміти, що зупинка поруч із пішохідним переходом значно обмежує огляд для пішохода і для машин, які рухаються по дорозі. Тому що водій на дорозі бачитиме припарковану машину, а людину, яка починає переходити дорогу, – ні. Також і пішоходу. Можливо, знаючи, що розмір штрафу немаленький, водії не ризикуватимуть своїм гаманцем, якщо не чужими життями», – зазначає Юрій Грек.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...