Опубліковано: 10.12.2019. Переглядів: 192


Голова Закарпатської ОДА Бондаренко опинився на останньому місці у рейтингу «губернаторів»

Видання «Ділова столиця» підбиває підсумки соціально-економічного розвитку регіонів за три квартали.

Під часаналізу журналісти порівнювали показники 23 мирних регіонів (без окупованих АРК і Севастополя та наполовину окупованих Донеччини та Луганщини) по 20 суспільно значущим критеріям. Всі цифри беруться з відомостей Держстату та його територіальних органів.

У рейтингу, складеному ДС, голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко опинився наостанньому місці.

Як пише видання, Ігор Бондаренко, який із 5 липня очолює Закарпатську ОДА, опустився на останній рядок рейтингу: — 68 балів. Журналісти видання констатують, що Закарпаття накопичує все більше проблем: «За підсумками трьох кварталів Закарпатті допустило найбільше падіння капітальних інвестицій — на 15,3% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (тоді як в середньому по Україні спостерігалося зростання на 12,4%), а за обсягом капінвестицій на одного жителя виявилося на передостанньому місці . Також на Закарпатті зафіксовано найбільше скорочення середньооблікової чисельності штатних працівників — на 6,2% (в середньому по Україні — на 2,5%). До того ж Закарпаття розділило з Одещиною останнє місце по динаміці реальної зарплати (зростання лише на 6,3%, тоді як в середньому по Україні — на 9,5%)».

Хоча Закарпаття увійшло до п’ятірки кращих по динаміці будівельної продукції, але за обсягом будівельної продукції на душу населення воно не змогло піднятися вище передостаннього місця. Також область на передостанньому місці за динамікою промисловості (падіння на 9%), сільського господарства (падіння на 3,2%) і експорту товарів і послуг (падіння на 8,5%). Крім того, область у трійці аутсайдерів за динамікою роздрібної торгівлі. А найбільший успіх Закарпаття — це третє місце області серед регіонів з найменшою заборгованістю по зарплаті на одного працівника, йдеться у матеріалі ДС.

Що стосується ситуації по Україні загалом, то, починаючи з літа у країні спостерігається падіння промислового виробництва: у червні — на 2,3% в порівнянні з тим же місяцем минулого року, в липні — на 0,2%, в серпні — на 1,7%, у вересні — на 1 , 1%, в жовтні — на 5%. Цим знівельовано весь приріст, досягнутий в січні-травні. За підсумками десяти місяців вийшло скорочення промпродукції на 0,6%. Негативна динаміка зафіксована вже в 13 з 23 мирних регіонів.

Крім того, в 11 мирних областях зменшився обсяг реалізованих нефінансових послуг, в восьми — скоротився обсяг освоєних капітальних інвестицій, в п’яти — впало сільгоспвиробництво і обвалився експорт товарів і послуг, в трьох — допущений відтік прямих іноземних інвестицій і впало будівництво.

Середньооблікова чисельність штатних працівників в Україні скоротилася в січні-вересні на 2,5%, а за підсумками десяти місяців — вже на 2,7%. Кількість працівників зменшилася у всіх регіонах, крім Києва.

З весни відновилося зростання заборгованості із зарплати. Протягом березня-вересня сума боргу зросла з 2,45 до 3,14 млрд грн, а на 1 листопада досягла 3,44 млрд грн. Це на 40% більше, ніж на 1 березня. Заборгованість перед працівниками збільшилася в усіх регіонах, крім чотирьох.

«Все йде до того, що проблеми в економіці будуть наростати. І це спільна відповідальність всієї Зе-команди, включаючи президента, парламентську більшість, уряд і голів ОДА», — пише «Ділова столиця».


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...