Опубліковано: 07.11.2019. Переглядів: 423


Скасування ліцензій та легальна праця: нові правила заробітку для українців

Ринок закордонного працевлаштування чекають зміни. Нові правила торкнуться як компанії-посередників та самих претендентів в Україні.

Відповідні нововведення міститися в законопроекті № 2365 «Про захист трудових мігрантів та боротьбу з шахрайством у працевлаштуванні за кордоном».

Документ вніс більшість нардепів від партії «Слуга народу», зокрема голова парламентського комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

Головні нововведення законопроекту:

Скасування ліцензій для компаній-посередників. Їх реєстрація проходитиме за заявницьким принципом;

Агентствам заборонять брати будь-які гроші з претендентів, в тому числі, і за консультації. Всі витрати з пошуку кадрів повинні будуть оплачувати посередникам роботодавці;

Посередник зобов’язаний надати здобувачеві зразок трудового договору зрозумілою працівникові мовою;

За порушення умов трудового договору в процесі роботи посередники не будуть нести ніякої відповідальності.

«Як рекрутер в Україні може гарантувати поведінку іноземної компанії? Це неможливо і не має сенсу. Укладення трудового договору гарантуватиме українцю оплату праці, можливість відстоювати свої права в іноземній державі. Навіть якщо роботодавець повівся некоректно, він буде змушений виконати умови договору. Проблема в тому, що зараз багато українців працює за кордоном нелегально, без всяких договорів та соцзахисту. Відповідно, саме ця частина трудових мігрантів більше ризикує залишитися без зарплати», — каже президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобійникпередає ubr.ua.

Рекрутер повинен буде:

показати договір про співпрацю з іноземним роботодавцем;

пояснити здобувачеві характер майбутньої роботи, умови і розмір оплати праці, умови проживання в державі перебування і про переваги легального працевлаштування за кордоном;

повідомити про наявність міжнародних договорів (угод) в сфері працевлаштування та соціального забезпечення, укладених між Україною і державою перебування.

Скасування ліцензій

Переклад реєстрації учасників ринку на заявний принцип покликаний допомогти вивести його з тіні, де зараз працюють переважна кількість компаній.

Зараз існують сотні компаній з ліцензією, які фактично не працюють, і шахраї можуть користуватися цим. Здобувачі не звіряють номери ліцензій і, таким чином, недобросовісні гравці можуть використовувати чужу ліцензію.

Оформлятися компаніям-посередникам стане набагато легше. Для реєстрації в якості рекрутингової компанії, агентству буде достатньо:

Надіслати лист до Мінсоцполітики, в якому заявити себе, як організацію, що займається діяльністю з набору персоналу для закордонних роботодавців.

У декларації потрібно буде вказати дані про держреєстрацію, місцезнаходження компанії і місце ведення діяльності, а також дані керівника.

Після цього компанія буде внесена у відкритий реєстр, в якому можна буде в будь-який час перевірити її наявність.

Ті компанії, яких немає в реєстрі, вважатимуться порушниками законодавства.

За що платити ?

Зараз плата, яку беруть деякі посередники у працевлаштуванні, змінюється залежно від країни, куди здобувача обіцяють влаштувати на роботу, і може варіюватися від $50 до $1000.

В середньому, українці платять від $ 100 до $ 300 за працевлаштування. Оплату посередницьких послуг часто беруть ті компанії, які допомагають в оформленні робочих віз.

«Всі консультації для клієнтів будуть безкоштовними, а послуги посередника буде оплачувати роботодавець, як це відбувається в разі пошуку роботи всередині України», — говорить Воскобойник.

Для здобувача залишаються витрати, пов’язані з дорогою, купівлею страховки, витрати, пов’язані з легалізацією документів та їх переклад (при необхідності), транспортні витрати.

Що стосується житла і їжі, то це залежить від умов конкретного роботодавця. Наприклад, у Польщі багато компаній пропонують житло для своїх працівників на безкоштовній основі.

Крім цього, можуть годувати персонал обідами за рахунок роботодавця. Питання житла та харчування потрібно обговорювати заздалегідь, ще в момент пошуку роботи за кордоном.

«Скасування оплати здобувачем роботи послуг посередника передбачає оплату його послуг роботодавцем, що стимулюватиме реальний Пошук персоналу і відповідальність за його відповідність критеріям роботодавця», — додає Віталій Собкович.

Прийняття цієї ініціативи дозволить побороти шахрайство у сфері міжнародного працевлаштування протягом 1-2 років. Завдяки забороні на оплату вакансії здобувачем, компанії – посередники зможуть заробляти тільки на роботодавців, що значно поліпшити якість їх роботи.

З одного боку, вони повинні будуть надсилати роботодавцю саме тих працівників, які йому потрібні, а з іншого, не будуть обманювати людей, розповідаючи небилиці про їх майбутню роботу.

«Якщо українець приїде до роботодавця і побачить, що умови роботи і життя не відповідають обіцяним, він не буде працювати на такому підприємстві і компанія – посередник не отримає гроші за свою роботу», — резюмував Воскобійник.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...