Опубліковано: 05.11.2019. Переглядів: 665


Дифтерія: як перевірити, чи потрібно вам робити щеплення?

Останнім часом Ужгород опинився в центрі уваги всієї України. У нас 10 років не було виявлено жодного випадку захворювання на дифтерію, аж раптом із її ознаками госпіталізували аж 15 чоловік. Звичайно, найкращий спосіб уберегтися від недуги – щеплення. Але не всі бажають це робити, на що є певні причини. Аби прояснити ситуацію, ми звернулися до лікаря-вірусолога, провідного спеціаліста лабораторії «OneLab», кандидата медичних наук Наталії Потокій.

-Наталіє Йосипівно, наскільки дифтерія є небезпечною? Чи варто хвилюватися?

– Ситуація реально тривожна, і пов’язано це з цілою низкою причин, починаючи від важкості перебігу захворювання, небезпечних ускладнень та високої летальності, особливостей діагностики й лікування та закінчуючи безвідповідальністю щодо власного здоров’я.

Дифтерійний токсин входить у трійку найбільш небезпечних бактеріальних, поступаючись лише ботулотоксину та токсинам правця. Занедужавши на дифтерію, помирає кожен другий пацієнт у випадку, якщо не отримує сироватку, й кожен 5 – 10-й, навіть якщо її отримує! Діти, дорослі можуть помирати в стані повної свідомості, при цьому відмовляють серце, дихальні м’язи і, що найстрашніше, їм нічим не можна допомогти.

Дифтерія – це вакцинокерована інфекція, тому дуже прикро, що в 21-му столітті ми спостерігаємо таку ситуацію у себе в краї. І не потрібно шукати винних, давайте дивитися правді в очі: далеко не кожен із нас подбав про своє здоров’я, зробивши вчасно щеплення. Чи то тому, що не вважав за потрібне; чи не знав, що його слід робити кожні 10 років; чи, як часто трапляється, не було часу. На жаль, мусимо визнати, що в окремих випадках так стається і через некомпетентність деяких медичних працівників у питаннях вакцинації. Як виправити ситуацію? Негайно щепитися.

-Але як бути, якщо з певних причин є сумніви стосовно необхідності вакцинування: втрачено медичну картку, а разом із нею й інформацію щодо отриманих щеплень, є сумніви з приводу їх правильності або мають місце ті рідкісні випадки, коли дійсно щеплення є протипоказаним?

– Вирішити такі питання допомагає аналіз крові на кількісне визначення антитіл до дифтерійного анатоксину. За результатами дослідження можна отримати рекомендації про необхідність проведення первинного вакцинального комплексу від дифтерії чи ревакцинації – з указанням орієнтовного терміну її проведення. Або, можливо, пацієнту взагалі не потрібно робити щеплення.

-Де це можна зробити швидко і якісно?

– Таку послугу надає лабораторія «OneLab», що знаходиться за адресою: м. Ужгород, вул. Українська, 16В. Можна також скористатися послугою забору крові на дому, й тим більше на підприємстві, офісі чи в інших організованих колективах без додаткових на це затрат. Тобто можна зателефонувати за номером 0800-400-940 та викликати медсестру для безкоштовного забору крові. Й незабаром дізнатися, чи потрібно вам негайно робити щеплення.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...