Опубліковано: 31.10.2019. Переглядів: 2883


На Хустщині підпалили автобус активісту та волонтеру, — соцмережі (ВІДЕО)

Про це у соцмережі Фейсбук повідомляє громадський правозахисник Віталій Грегор.

Далі — мовою оригіналу.

«В селі Драгово на Хустщині після погроз підпалили автобус активісту та волонтеру, місцева поліція бездіє

Нещодавно мешканець с.Драгово, що на Хустщині, Іван Рошко, відомий своєю активною життєвою позицією, публікував відео про погрози його сім′ї, а тепер його автобус підпалили.

В ніч з середи на четверг, близько 01:00, на вул.Садовій в селі Драгово Хустського р-ну здійснили очевидний підпал мікроавтобуса «Спрінтер» 33-річного місцевого жителя Івана Рошко, який зафіксовала камера відеоспостереження.

Поліцію прийшлось викликати двічі, і лише з другого разу вона таки приїхала, і то без слідчого. Тобто станом на 10:00 ранку жодних слідчих дій Хустський відділ поліції не проводив, огляд місця події не проводив, знаряддя вчинення злочину ніхто не описав, ніхто не встановлює та не переслідує «по гарячим слідах» ймовірних підозрюваних.

Лише після скарги і взяття справи на особистий контроль керівника обласної поліції І.Пеняка на місце події нарешті прибув слідчий в складі слідчо-оперативної групи, які і мають вжити оперативні заходи по розкриттю цього суспільно-небезпечного злочину. Також вже призначена службова перевірка бездіяльності місцевих правоозоронців.

Підпалювач очевидно непрофесіонал або перебував в стані наркотичного чи алкогольного спяніння, оскільки завершив підпал лише з 4-го разу.

Потерпілий, місцевий активіст та фронтовий волонтер Іван Рошко відомий в селі і за його межами своєю свідомою громадянською позицією. За його заявами відкрито не одна кримінальна справа по розтраті бюджетних коштів головою Драгова Михайлом Керитою. Він разом із іншими небайдужими представниками громадськості проводили неодноразові акції проти свавілля чиновників та бездіяльності поліції, а також прстійно передає допомогу нашим військовим і безпосередньо сам доставляв її на фронт.

Іван Рошко прямо пов’язує даний підпал із попередніми погрозами від кума голови села М.Керити Віталія Рішка, який у 13 вересня цього року відверто погрожував його родині. Коли І.Рошко повернувся із Чехії, куди здійснює пасажирські перевезення із Закарпаття, щоб поспілкуватись із погрожувачем, той втік закордон і вимкнув телефон.

Однак, як бачимо, все ж таки погрози були реалізовані, а мотив сьогоднішнього підпалу схожий із тим, що озвучувалось того разу і було зафіксовано на оприлюдненому відео та фото ймовірного організатора підпалу В.Рішко — щоб активіст перестав займатись перевіркою розтрати бюджетних коштів і не заважав спробам «прихватизації» місцевої автобусної зупинки та іншого майна громади.

На думку місцевих активістів до виявлених ними корупційних схем причетні також керівники правоохоронних органів Хустщини — керівник поліції Володимир Щадей та прокуратури Сергій Зовдун. Саме за їх вказівками майже всі справи за заявами представників громадськості «гальмуються» і за останні роки досі не притягнутий до реальної відповідальності жодний посадовець-корупціонер.

Слід зазначити, що по факту очевидних погроз майже два місяці тому місцева поліція також бездіяла, не вжила жодних заходів, навіть не зареєструвала відповідного кримінального провадження, відповідно ніхто не покараний. Це фактично і призвело до цієї відверто цинічної розправи над майном активіста як форма тиску на його громадську діяльність.

Цього разу знищили автомобіль, а що далі очікувати при такій бездіяльності правоохоронців і постійній безкарності для злочинців, розправи вже над самими активістами?», — написав Грегор.

ВІДЕО: Підслухано Хуст

Читайте також: Набирає обертів конфлікт у селі Драгово на Хустщині (ВІДЕО)


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...