Опубліковано: 29.10.2019. Переглядів: 26365


82-річний закарпатець Іван Вурста: За стілько років в горах я всьо видів, навіть мороз на Івана 7 липня в 1964 році (ФОТО)

«Ціле життє з ним провів» — історія про ножик з яким 40 років випасали овець на полонинах. Ніж-цизорик подарували родичі на 20-річчя 82-річному вівчареві Івану Вурсті із села Луг Рахівського району на Закарпатті.

«Ціле життє з ним провів. Цей цизорик дуже багато гір побачив», — розповідає Іван Антонович.

40 років він випасав овець на полонинах Рахівського району на Закарпатті.

Ножик виготовлений ще у Чехословаччині (країна існувала у Центральній Європі з 1918 по 1992 роки, складалася з двох республік — Чехії та Словаччини, зі столицею у Празі — ред.). Металевий, окрім великого леза,є менше і штопор. Оздоблений різьбою, що нагадує хвилі чи то, пак, гори. У розкладеному вигляді має 19,5 см довжини.

«Любиш роботу, та й будеш робити. Я ножиком і їсти рихтував, і прути стругав, і мотузки різав. За стілько років в горах я всьо видів, навіть мороз на Івана 7 липня в 1964 році. І тепер тєгне в гори, тому приходжу, на паро день. Помагаю вівчарам, сир роблю», — каже чоловік.

Вівчарі на полонині пасуть овець із 6 травня після Юрія і до Воздвиження Чесного Хреста – 27 вересня. Коли спускався з полонини чоловік працював у колгоспі. Був передовим ватагом, нагороджений орденом Леніна (найвища нагорода у Радянському Союзі — ред.).

Мар’яна Чорнієвич, Gazeta.ua


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


2 thoughts on “82-річний закарпатець Іван Вурста: За стілько років в горах я всьо видів, навіть мороз на Івана 7 липня в 1964 році (ФОТО)

  1. Міжгірець

    Цікаво то що у статті є роз’яснення про Чехословаччину, про ножик. смішно.Орден Леніна задарма не давали.хтось получив орден за активну колгоспну участь а хтось строк (мій дідо) за ту ж активну участь.були часи. Герою статті по любе, респект і уважуха, вівчар професія мужня, у дощ і спеку, у холоді,всякої. Було. дідо мій після тюрми все життя провів на боржавській полонині вівчарем.більше не брали ніде сидільця.знаю що таке.мене також манять гори.люблю їх.щось є у них…

    Reply

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...