Опубліковано: 21.10.2019. Переглядів: 892


В Ужгороді зафіксували перший за 20 років випадок дифтерії

Сьогодні, 21-го жовтня, медики оприлюднили інформацію про виявлений в Ужгороді перший за майже 10 років випадок захворювання на дифтерію.

Як повідомила Єлизавета Біров, заступник директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА, захворювання виявили у студента 5 курсу УжНУ, іноземця, який 17 жовтня поступив у обласну клінічну інфекційну лікарню. Хлопець прийшов до лікаря із скаргами на біль в горлі та високу температуру, а вже під час обстеження у нього виявили дифтерійну паличку.

Михайло Поляк, директор КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня Закарпатської облради» відзначив, що наразі хворий знаходиться в лікарні, стан його задовільний, на даний час провели всі необхідні діагностичні заходи. «За нашими даними цей штам не токсичний і він не викликає таких змін, як справжній токсичний штам дифтерійної палички», – пояснив медик.

Михайло Поляк наголосив, що дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, до того ж, нею можуть заразитися люди різного віку. Інфекція відносить до керованих, тобто до таких, якими керують за допомогою щеплення.

«Кількість вакцинаційного матеріалу наразі достатня. Але за 9 місяців поточного року було вакциновано лише 48%. Для того ж, щоб скласти суспільний імунітет, треба мати не менше 95%. Наголошуємо, що щепитися треба і дітям, і дорослим, вакцина є одною з обов’язкових. Радимо довго не роздумувати і щепитися, адже багато хто не знає, чи щеплений він взагалі, чи пройшов він ревакцинацію, а вакцина у достатній кількості з’явилася у нас лише впродовж останніх двох років. Просимо звернутися до своїх дільничних, сімейних лікарів чи педіатрів і пройти щеплення.

Окрім того, варто пам’ятати про важкі ускладнення, які може викликати ця хвороба. Якщо хворий звертається після 4-5 доби, то такі хворі виживають важко і дуже рідко. Цей хворий досить пізно до нас звернувся, але йому й не показана була сироватка, через те, що штам не токсичний. Наразі у нас є 8 доз протидифтерійної сироватки індійського виробництва», – повідомив Михайло Поляк.

Любов Данич, лікар епідеміолог ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України»: «Дифтерія має свою циклічність – 7-10 років. А власне в Ужгороді востаннє випадки цього захворювання фіксувалися в 2009-2010 роках. Після 17 жовтня, як надійшло термінове повідомлення про виявлений випадок, одразу почалася робота, позаяк хвороба важка, останнім часом таких випадків не було тощо. Оглядають всіх контактних осіб, студентів, педагогів. Хворі, у яких виявили захворювання носоглотки, відправлені на обстеження.

Єлизавета Біров, у свою чергу, пояснила, що є зв’язок з університетом, зроблено запит з приводу прививок контактних осіб, бо імунний статус цих людей не ясний. Якщо ж статус не відомий, ця особа вважається нещепленою.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...