Опубліковано: 15.10.2019. Переглядів: 343


Не-дай-бог-щоб-безмежно-близько!

Ось мої руки дійшли до історії про цю, як би точніше висловитись всі мої почуття і емоції, стосовно цієї книги? Незвичайна, геніальна, відверта, цікава і вразила мене до глибини моєї не самої «чистої» душі.

Коли ви вперше натрапите на фразу «гирі на серці» з вуст головного героя, можете не сумніватися, що це негласний девіз всієї книги, і найбільш точно передане післясмак після прочитання цього твору .

Є такі книги, на які натикаєшся зовсім випадково, а вони тебе потім довго-довго не відпускають.

Пройшло півтора року з тих пір, як я познайомився та прочитав але я продовжую сипати цитатами, вмовляти друзів і знайомих прочитати її, розповідаю якісь дрібниці і деталі. Майже все моє оточення в сізо наслухалось про цей роман Сафран Фоєра (багато хто напевно вже ненавидять мене і його), я кажу про нього майже стільки ж скільки про Герцага Сол Білоо. Прийшов час розповісти чому я такий вражений від прочитаного і що там такого підмішано.

Але приступимо до самого твору. Знайомтеся, Оскар Шелл. Головний герой роману. Хлопчик, якому виповнилося десять років. Аутист. Чи багато ви знаєте про аутистів? В них абсолютно інший погляд на цей світ, їм складно робити деякі абсолютно прості речі, зате в іншому їм просто немає рівних! І складові цієї книги-це не діалоги, не історія бабусі і дідуся, не трагедія 11 вересня, не ще дві трагедії, вписані в сюжет-(Хіросіма і Нагасакі і бомбардування Дрездена), а саме думки десятирічного Оскара. Його винаходи, факти, якими він володіє, та оперує а вам вони можуть здатися абсолютно марними, пошук, допомагає йому пережити жахливу втрату люблячого батька, фірмові слівця на кшталт «кисонька, безмежно і моторошно, розколовся, бабай «. Йому десять, а він хоче бути протеже Стівена Хокінга, йому десять, а на його візитній картці красується :»Винахідник, дизайнер ювелірних виробів, ентомолог-любитель, археолог-любитель, франкофіл, веган, пацифіст, перкусіоніст, колекціонер старовинних монет, метеликів, померлих природною смертю, мініатюрних кактусів, все що пов’язано з Бітлз, і інших речей». Він незвичайний, дивний, можливо він буде не зрозумілий вами, але постарайтеся відчути його і ви обов’язково полюбите.

Томас Шелл-батько Оскара, голова процвітаючого сімейного ювелірного бізнесу, багато в чому завдяки йому його син знає стільки про дорогоцінні і напівкоштовні каміння, може сам майструвати коштовності, але головна заслуга Шелла-старшого в іншому. Це головна людина в житті дитини-аутиста, його натхненник, його герой, такий, яким в ідеалі повинен бути будь-який батько. І ось відбувається трагедія, яка забрала тисячі життів і серед них випадково опинився в баштах близнюків в цей день Томас Шелл. Після його смерті хлопчик «застебнувся на всі блискавки всередині самого себе».

Просто подивіться про що він думає і як міркує а потім вирішіть для себе, чи варто брати в руки цей роман.

«У вівторок після школи довелося тягнутися до лікаря Файна. Я не міг зрозуміти, чому мені потрібна професійна допомога: я вважав, що у людини повинні бути гирі на серці, коли у нього вмирає тато, і що якщо у людини немає гир на серце, тоді йому потрібна допомога».

Я не вірю в Бога, але я вірю в те, що в житті все дуже складно!

— Я знаю про ці будівлі, тому що люблю його.
— Але чому саме ця будівля?
— Хіба це любов, якщо знаєш відповідь?

Аж ніяк не всі захоплюються цим романом Фоєра, і зазвичай та, менша половина, апелює тим, що хлопчик -бездушний робот, зовсім апатичний персонаж (звичайно, забувши, що аутизм-не зовсім звичайне явище) і вся книга переповнена сюжетними лініями-звідси нічого незрозуміло(!) або тим, що автор натиснув на жалість, пограв на почуття читача і переборщив. На моїх почуттях ніхто не грав, це не чергова сльозлива історія під копірку, це щось нове, живе, надихаюче. Я сподіваюся, хоч хто-небудь дочитав мою історію до кінця.

Андрій Слюсарчук


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...