Опубліковано: 03.10.2019. Переглядів: 648


8 ознак небезпечних хвороб, які можна «прочитати» по обличчю

Іноді, щоб поставити правильний діагноз, потрібно зробити безліч досліджень і здати десятки тестів. А іноді — просто уважно подивитися на обличчя пацієнта. Ми зібрали ознаки серйозних захворювань, які буквально написані на обличчі і помітивши які важливо терміново звернутися до лікаря. Про це пише РК.

Шкіра і губи сухі та лущаться

Це перша ознака серйозного зневоднення, але також шкіра і губи,які пересохли вказують на збій в роботі потових залоз, який у свою чергу може бути викликаний діабет, що розвивається або порушенням функції щитовидної залози. Крім того, екстремально суха шкіра може бути ознакою екземи, псоріазу, дерматиту або алергічної лікарської реакції.

Надлишок волосся на обличчі

Волосся, яке починають рости на обличчі, особливо уздовж лінії щелепи, підборіддя і верхньої губи, можуть бути симптомом синдрому полікістозних яєчників, при якому рівень чоловічих гормонів в організмі жінки підвищується.

Невеликі плями жовтого кольору на повіках

Ці невеликі вогнища холестерину, які називаються ксантелазмою, серйозно підвищують ризик розвитку захворювань серця. Крім того, результати дослідження, опублікованого в 2016 році, показали, що у пацієнтів з ксантелазмою був зафіксований більш високий ІМТ і загальний рівень холестерину.

Мішки під очима і набряклість

Темні круги і мішки під очима — це не тільки ознака втоми. Також цей симптом може говорити про хронічну алергію, а також гіпотиреоз і сонне апное.

Лицьова асиметрія

Абсолютно симетричних осіб не буває, у кожного з нас одна сторона обличчя трохи відрізняється від іншої. Але якщо ваше обличчя раптово стало більш асиметричним, ніж зазвичай, або яка-небудь його частина просто виглядає не так, як ви звикли — наприклад, через зміни міміки — це може бути першою ознакою прийдешнього інсульту. І важливо якомога швидше звернутися до лікаря.

Змінений колір обличчя

Незвичний колір обличчя — це привід для звернення до лікаря. Блідість може говорити про анемію, котра розвивається, жовтий відтінок — про проблеми з печінкою, а блакитний відтінок губ — про можливу хворобу серця або легенів.

Висип і плями

Прищі, висип і червоні плями, що з’являються на обличчі, можуть попереджати про проблеми з травленням (наприклад, при целіакії, непереносимості глютену, часто виникають скупчення червоних сверблячих прищиків). Також це може бути проявом алергії, екземи та розацеа.

Випадання вій і брів

Втрата вій або брів може бути ознакою вогнищевої алопеції, аутоімунного стану, яке вражає волосяні фолікули. На жаль, при цьому захворюванні можливо тільки симптоматичне лікування.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...