Опубліковано: 01.10.2019. Переглядів: 538


Ліки в Україні подорожчають на 15-30%

Ліки в українських аптеках можуть подорожчати на 15-30% до кінця нинішнього року, прогнозують експерти фармацевтичного ринку.

Про це йдеться в сюжеті телепрограми «Подробиці тижня», яка вийшла в ефірі телеканалу «Інтер».

«Мінімальний кошик, напевно, подорожчає приблизно на 5% до кінця цього року. Але коли ми з вами говоримо про ліки ексклюзивних, безперечно, там подорожчання може бути і більше — і 10%, і 15%», — говорить член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Віце-президент Об’єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України Віктор Чумак прогнозує зростання цін на рівні 15%, а голова Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк допускає сезонне подорожчання ліків на 20-30%.

Серед причин подорожчання Олег Пендзин називає очікуване зростання витрат на житлово-комунальні послуги, оренду приміщень і заробітні плати. Що стосується нинішнього посилення курсу гривні до долара — воно не приведе до здешевлення імпортних ліків. «Всі імпортери закладають у вартість валютний ризик, курс близько 28 грн. за долар», — пояснює Пендзин.

У телесюжеті також повідомляється про можливе зростання ціни на популярний седативний препарат «Корвалол» через те, що київська компанія «Фармак» намагається стати монопольним виробником цих ліків.

«Копійчаний «Корвалол», який є чи не в кожному будинку, може подорожчати втричі. Один із заводів вимагає ексклюзивні права на препарат. Монопольну перевагу йому не надають — і саме це є гарантією низької ціни «Корвалолу», — розповідають журналісти «Інтера».

Адвокат Олександр Мамуня в телесюжеті пояснює, що два основних ефекти, до яких завжди призводить штучна монополія — ​​це підвищення ціни і погіршення якості. «Ми це можемо спостерігати на прикладі інших індустрій в Україні. Коли ми знаємо, що є тільки один постачальник послуг, або тільки один виробник чогось — і всі скаржаться на якість і високу ціну», — говорить він.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...