Опубліковано: 31.08.2019. Переглядів: 988


У фільмі «Іловайськ-2014» знімався закарпатець Олександр Мавріц (ФОТО)

29 серпня в кінотеатрах країни (зокрема в Ужгороді – у «Доміоні») відбулася прем’єра художнього фільму «Іловайськ-2014», режисером якого є Іван Тимченко. У стрічці знімався й актор нашого облмуздрамтеатру Олександр Мавріц.

Кіно приурочили 5-й річниці Іловайської трагедії.

Нагадаємо, що 28 серпня 2014 року українські війська потрапили в оточення під Донецьком, в місті Іловайськ, яке вони за два з половиною тижні боїв так і не змогли взяти під свій контроль. Наступного дня з супротивником начебто вдалося домовитися про «зелений коридор» для виведення наших воїнів та техніки. Однак обидві колони під час виходу з міста розстріляли бойовики та російські регулярні частини. За офіційними даними, тоді загинуло 368 українських захисників.

Зйомки стрічки з робочою назвою «Іловайська історія» стартували торік у серпні, а завершилися в жовтні. Знімала переважно в Київській області продакшн-студія «Світлофор-фільм». В основі сценарію, над яким Михайло Бриних працював понад 2 роки, – історія добровольців батальйону «Донбас». У центрі сюжету – командир штурмової групи під позивним «Бішут» разом із побратимом, котрі поранені й залишилися в оточенні в центрі міста. Що цікаво, до фінансування зйомок доклалися переважно самі «донбасівці».

Тараса Костанчука («Бішута») зіграв він сам. Хоча були й професійні актори, як-от вже згаданий ужгородець Олександр Мавріц. Його Шульц (позивний) – боєць, який не мав страху ні перед чим. Зйомки в «Іловайську-2014», зізнається наш земляк, дали можливість усвідомити, що таке патріотизм, війна, побачити самопожертву добровольців, які продовжують гинути за Україну.

До слова, глядачу О. Мавріц знайомий зі стрічки «Червоний» грузинського режисера Зази Буадзе. Нею в 2017-му актор дебютував у великому кіно, зігравши начальника концтабору майора Абрамова. Саме за цей фільм у 2018-му на міжнародному кінофесті «Корона Карпат» у Трускавці переміг у номінації «Краща чоловіча роль».

Оксана ШТЕФАНЬО, НЗ

P. S. «Іловайськ-2014» у кінотеатрі «Доміон» демонструватиметься о 18.40 31 серпня та 1 – 4 вересня.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...