Опубліковано: 22.08.2019. Переглядів: 621


Через службову недбалість закарпатської прокуратури винуватець подвійної смертельної ДТП опинився на волі – правозахисник

Однак не виключено і злочинну змову прокурора із засудженим посадовцем – щоб сприяти в такий спосіб злочинцю вийти на волю.

Йдеться про трагічну дорожньо-транспортну пригоду в Перечині, в якій загинули 2 жінки — 1962 та 1947 року народження, та нетверезого винуватця – ексголову Перечинської РДА Віктора Оліфера, засудженого судом 1-ї інстанції до 7 років в’язниці, який, однак, вийшов на волю.

За офіційною версією пресслужби прокуратури Закарпатської області, «оскільки до 13.08.2019 судом клопотання прокуратури було не розглянуто, Закарпатська УВП № 9 звільняє обвинуваченого з-під варти».

«Вважаю це маніпуляціями прокуратури шляхом свідомого поданння неповної інформації для ЗМІ, ймовірно – щоб ввести громадськість в оману, переклавши всю вину лише на львівський суд. При цьому виходжу з наступного.

Ще 31 липня 2019 р. з відкритих офіційних ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИХ даних сайту Судової влади України та Єдиного державного реєстру судових рішень всім громадянам було відомо текст відповідної ухвали Верховного Суду про те, що підсудність визначна за Львівським апеляційним судом для розгляду справи по суті. Тобто, ще 31 липня було відомо, що справу розглядатиме Львівський апеляційний суд. Опісля цього, згідно з приписами КПК, державне обвинувачення вже відразу могло звертатися до суду.

Однак прокурор облпрокуратури Олександр Сочка направив клопотання про продовження тримання під вартою до суду не відразу або наступного дня, а лише через 8 днів – 8 серпня.

Тепер ще один аргумент не на користь державного обвинувачення. Обласна прокуратура, після подання «запізнілого» клопотання не надіслала жодного листа (телефонограма, факс тощо) до керівницта львівського суду ще до 13 серня з проханням прискорити розгляд їх клопотання. Наприклад 12 серпня, оскільки прокурор же знав напевно, що в ніч з 12 на 13 серпня термін запобіжного заходу винуватцю ДТП закінчується і він вийде на волю.

Зрештою, можна було, як мінімум, просто банально подзвонити в суд і нагадати, що вкінці дня 12 серпня закінчується термін тримання засудженого і треба розглянути це питання до кінця дня ОБОВ’ЯЗКОВО.

Однак, цього зроблено не було, а обласний прокурор О.Сочка 19 серпня в прямому ефірі програми «Тема дня» телеканалу «UA: Закарпаття» відповів, що прокуратура ніякого листа про прискорення розгляду в суд не відправляла, бо не бачили в цьому НЕОБХІДНОСТІ (!!!).

А вже наступного дня винуватець смертельної ДТП був успішно звільнений на волю», – розповідає Віталій Грегор.

«Тому всі ці обставини мали б стати для Державного бюро розслідувань підставою для перевірки дій працівників прокуратури Закарпатської області і передусім прокурора О.Сочки, що, власне, і веде дану справу», – вказує правозахисник.

На його думку, йдеться про, «як мінімум, ознаки службової недбалості, тобто халатне ставлення до своїх посадових обов’язків, що може містити ознаки злочину, передбаченого ст. 367 КК України. Однак не виключено і злочинну змову прокурора із засудженим посадовцем – щоб сприяти в такий спосіб злочинцю вийти на волю, як, для прикладу, сталося у випадку із «бориспільським втікачем».

«У той же час, заради справедливості та принципу об’єктивного висвітлення своєї діяльності, прокурор області Володимир Гаврилюк також може призначити таку службову перевірку. А для цього потрібно лише бажання знайти істину і покарати винних», – вважає В.Грегор.Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...