Опубліковано: 16.08.2019. Переглядів: 461


Яблука та чай захищають від раку й серцевих захворювань, — вчені

Згідно з новими дослідженнями австралійських учених, споживання таких багатих флавоноїдами продуктів, як яблука і чай, захищає від раку і серцевих захворювань, особливо курців і любителів міцних напоїв.

Про це пише РК.

Такого висновку дійшли дослідники з Університету Едіт Кован (Перта), проаналізувавши дані Датської групи з питань харчування, раку і здоров’я, яка оцінила раціон харчування понад 53 тис. данців за 23-річний період, повідомляє видання EurekAlert.

Вони виявили, що люди, які зазвичай споживають продукти харчування з високим або середнім вмістом флавоноїдів — сполук, що містяться в рослинних продуктах і напоях, — з меншою ймовірністю помирають від раку або серцевих захворювань.

Захисний ефект виявився найбільш сильним для тих, хто схильний до високого ризику хронічних захворювань у зв’язку з курінням сигарет чи щоденним споживанням алкогольних напоїв.

Однак учені наголошують, що вживання флавоноїдів не усуває весь підвищений ризик смерті, викликаний палінням і вживанням алкоголю.

Безумовно, краще, що можна зробити для вашого здоров’я — кинути курити і скоротити вживання алкоголю, — наголошують дослідники.

Ми знаємо, що такі зміни способу життя можуть бути дуже складними, тому заохочення споживання флавоноїдів може стати новим способом зниження підвищеного ризику, а також спонукати людей кинути палити і скоротити споживання алкоголю, — зазначають учені.

Учасники дослідження, котрі щодня споживали близько 500 мг флавоноїдів, мали найменший ризик захворювання на рак або серцево-судинні захворювання.

Важливо вживати різні флавоноїдні сполуки, що містяться в різних рослинних продуктах харчування і напоях. Цього легко досягти за допомогою дієти: одна чашка чаю, одне яблуко, один помаранч, 100 г чорниці і 100 г брокколі забезпечить широкий асортимент флавоноїдних сполук і понад 500 мг флавоноїдів, — зазначають дослідники.

Водночас учені наголошують, що хоча було встановлено зв’язок між споживанням флавоноїдів і більш низьким ризиком смерті, точний характер захисного ефекту неясний, але, скоріше за все, він буде багатогранним.

Споживання алкоголю і куріння посилюють запалення і пошкодження кровоносних судин, що може підвищити ризик розвитку цілого ряду захворювань, — зазначають дослідники. — Флавоноїди мають протизапальну дію і покращують роботу кровоносних судин, що може пояснити, чому вони пов’язані з більш низьким ризиком смерті від хвороб серця і раку.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...