Опубліковано: 16.08.2019. Переглядів: 534


Понад 2 тисячі мешканців Рахівщини звернулися до Зеленського і Бондаренка щодо мініГЕС на Шопурці (ФОТО)

Представники ініціативної групи по захисту річки Шопурка передали звернення громади Рахівщини до президента України Володимира Зеленського та голови Закарпатської ОДА Ігора Бондаренка щодо недопущення будівницва мінігідроелектростанцій на закарпатських річках.

Як зазначається у колективному зверненні, зареєстрованому в облдержадміністрації 15 серпня , понад 2000 жителів гірського селища міського типу Великий Бичків, що на закарпатській Рахівщині, звернулися щодо недопущення будівництва мініГЕС на р. Шопурка.

Також зазначено, що на загальних зборах селища 26 січня 2019 р. громада проголосувала ПРОТИ побудов мініГЕС на р.Шопурка (600 людей висловилося «проти» спорудження МГЕС і лише 1 — «за»).

Держрибагентство виступає також проти будівництва мініГЕС на Закарпатті, зокрема на річці Шопурка. Оскільки, як вони обґрунтовано зазначили в своєму листі на адресу Закарпатської ОДА від 07.06.2018 р., «у закарпатських річках Боржава, Тересва, Латориця та Шопурка, де інвестори планують будувати каскади міні-гідроелектростанцій, є рідкісні, зникаючі та занесені до Червоної книги України види риб, у тому числі харіус європейський, лосось дунайський, ялець звичайний, ялець-андруга, пічкур-дунайський тощо. Гідробудівництво на ріках – це потужний зовнішній фактор, який кардинально впливає на екологічний стан водотоків та призводить до зникнення умов існування видів, занесених до Червоної книги України».

Мешканці Великого Бичкова також нагадали теперішній владі про обіцянку, надану попереднім головою Закарпатської ОДА Г.Москалем, який публічно пообіцяв громадськості, що якщо Мінекології дасть позитивний висновок щодо будівництва мініГЕС на Закарпатті, то ОДА оскаржуватиме його в суді.

Однак, не зважаючи на ці екологічні загрози та чітку «анти-гесіську» позицію більшості територіальної громади і публічну позицію керівництва Закарпатської ОДА, забудовники все ж намагаються і надалі реалізувати ці пагубні для нашої природи проекти гідробудівництва. Зокрема, на сайті Мінекології вже розміщені Висновки з оцінки впливу на довкілля, які можливо скасувати лише в судовому порядку.

Оскільки Г.Москалем так і не була виконана обіцянка в частині оскарження «позитивних» Висновків з оцінки впливу на довкілля щодо будівництва міні-ГЕС на річці Шопурка, виданих Міністерством екології та природніх ресурсів, громада Великого Бичкова просить теперішнього очільника держави В.Зеленського та його представника на Закарпатті І.Бондаренка дати доручення органам прокуратури скасувати через суд ці висновки.

А саме, жителі Рахівщини просять скасування «як недоцільної і екологічно небезпечної дозвільної документації, яка стосується реалізації будівництва 9-ти мініГЕС в смт. Великий Бичків і за його межами та вище по течії річки Шопурка в смт. Кобилецька Поляна, зокрема скасування наступних Висновків з оцінки впливу на довкілля»

Під даним зверненням підписалися 2006 мешканців Великого Бичкова на 75 аркушах, яке вже зареєстровано в Закарпатській ОДА та надіслано цінним листом до президента України, повідомляє громадський правник Віталій Грегор.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...