Опубліковано: 10.08.2019. Переглядів: 249


Купівля житла по дорученню: експерти назвали небезпеки

Доручення на продаж-купівлю житла чи здачу в оренду — поширена практика в Україні. Буває, що власник нерухомості перебуває за кордоном чи в іншому місті. Приїхати не може. Оформляє доручення на того, кому найбільше довіряє.

Це можуть бути родичі, друзі, розповіла Gazeta.ua Олена Лузан, директор черкаського агентства нерухомості «Ваш дім».

«У дорученні обов’язково має бути вказана вся інформація про власника, кому він доручає підписувати документи та брати оплату. Довірена особа відповідає за правильність дій при оформленні документів, передачу коштів власнику. А той вже повинен оплатити всі податки», — говорить Олена Лузан.

Бувають ситуації, коли житло по дорученню продають шахраї.

«Знайомі попросили допомогти їм з оформленням документів на квартиру. Житло продавали за дорученням. Документи були оформлені ідеально. Але мені не сподобалися представники власника. На певні питання щодо господаря та самого помешкання відповідали не впевнено. Це і викликало підозру. Я порадила друзям шукати інший варіант. Щоб не натрапити на шахраїв, треба детальніше розпитувати представника про власника, як вони між собою пов’язані. Випитувати таку інформацію, якою може володіти лише добре обізнана людина. Буває, що у власника житла викрадають документи. Потім оформляють у недобросовісного нотаріуса доручення на продаж», — додає директор агентства нерухомості.

Юристи радять обов’язково встановити причину, чому власник не може особисто укласти договір.

«Бажано поспілкуватись особисто. Може бути таке, що доручення підроблене і людина не знає, що її майно хтось продає. Або власник житла помер, визнаний недієздатним. У таких випадках договір купівлі нерухомості буде недійсним. Покупець ризикує втратити гроші. А орендар такої квартири — раптово опинитись на вулиці. Коли повірений перешкоджає зустрічі з власником або уникає розмов про нього, то це має насторожити», — радить юрист Костянтин Стратілатов.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...