Опубліковано: 23.07.2019. Переглядів: 260


Чи понесе керівництво міста Ужгорода відповідальність за мільйонну оборудку з пам’ятником «Голодомору»?

Свого часу шквал критики містян отримав пам’ятник жертвам Голодомору «Свіча пам’яті», встановлений на площі Народній в Ужгороді. Ужгородці навіть зареєстрували петицію, щоб цей об’єкт через сумнівний естетичний вигляд забрали з історичного центру подалі від очей.

Петицію навіть розглянули на сесії міськради 30 травня 2019 р.

Однак депутати більшістю голосів не підтримали зміну місця розташування цього пам’ятнику. Також була пропозиція від окремих депутатів звернутись до правоохоронних органів з вимогою провести відповідне розслідування.

Але влада так і не звернулась до правоохоронців та намагається «замнути» цю історію. Чому? Все стає зрозумілим, якщо згадати історію виготовлення та встановлення пам’ятника.

На піку скандалу заступники мера Богдана Андріїва – О. Білак та І.Фартушок публічно прокоментували ситуацію. З їх коментарів стало відомо, що початкова вартість проекту була 1 млн. грн.

Потім, зі слів О.Білака «…у якісь моменти змінилися розміри, вартість, умови..». Про те, чому змінилися, хто змінив ключові харектеристики пам’ятника – ні слова. В результаті ціна проекту з 1 млн. грн. зросла до 2,3 млн. грн. – відповідно «розігнали» і висоту памятника.

Але, мабуть, щоб більше заробити – кількість матеріалу лишилася попередньою. Тому і отримали ужгородці по суті пустий та дірявий пам’ятник, який прийняв інший заступник — І.Фартушок. Ігор Іванович, коментуючи перипетії навколо проекту, у своєму коментарі публічно визнав – «нас підставили».

Цілком імовірно, що міська влада з усіх сил намагається не допустити переносу пам’ятника, оскільки при демонтажу легко можна буде визначити його справжню вагу і тоді розкриється корупційна оборудка на мільйон гривень, провернута на св’ятому – памяті безневинних жертв Голодомору.

Публічна позиція більшості ужгородців — ми не проти самого пам’ятника, навпаки ЗА його встановлення, як пам’ять невинноубієнних, але символ їх вшанування має бути гідним, а не спотвореним.

Тому ця оборудка, що має душок чергової корупційної схеми влади Ужгорода, має кваліфікуватись за статею 191 Кримінального кодексу як розтрата чи привласнення бюджетних коштів (в залежності від мотиву) шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах і ймовірно організованою групою. І це буде однією із перших перевірок на профпридатність для нового керівництва правоохоронних органів Закарпаття, в декількох сотнях метрів від будівель яких знаходиться цей «символ корупції».

Віталій ГРЕГОР, громадський правозахисник

 


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...