Опубліковано: 14.06.2019. Переглядів: 133


Школяр встановив точну дату народження відомого закарпатського художника

Те, що Мала Академія Наук дає можливість школярам не лише долучитися до дослідницької праці, а й робити справжні відкриття, засвідчують представлені роботи слухачів МАН.

Скажімо, виноградівець Олександр Шепа встановив важливі факти щодо біографії відомого закарпатського живописця Антона Шепи.

Зокрема зняв питання про день його народження, оскільки досі вікіпедія подає дві дати. А ще – спростував деякі версії з біографії художника й дав підтвердження іншим. Для цього Олександр їздив на Мукачівщину, спілкувався з племінницею митця Терезією Порохнавець. У ході дослідження він знайшов прямі підтвердження власної родинної приналежності до Антона Шепи, оскільки досі про це чув тільки припущення. Такий результат став можливим завдяки підтримці наукового керівника Людмили Боднарюк.

Це тільки один із багатьох епізодів у роботі Виноградівської МАН, яка проводила нещодавно підсумковий форум. Серед слухачів тут є серйозні першовідкривачі, їхні роботи й прізвища знають далеко за межами Виноградова, один із них був запрошений у США на міжнародний форум переможців.

Про Антона Шепу з вікіпедії. Народився 28 (в більшості інтернет-джерел зустрічається дата 17) квітня 1928 року в Підгорянах (частина Мукачева). У 1954-му закінчив Інститут прикладного мистецтва у Львові. Відтоді в Ужгороді працював паралельно в галузі монументального і станкового живопису, поєднуючи це з викладанням живопису в училищі прикладного мистецтва. 1957-го дебютував одночасно на республіканській (Київ), всесоюзній і міжнародній (Москва) виставках творів молодих художників. Оздоблю­вав різні громадські будівлі. У 1968 році в ресторані «Лісова пісня» біля Буштина А. Шепа виконує свій шедевр «Карпатська легенда» у техніці малювання по керамзитовій штукатурці (витвір не зберігся). На початку 1960-х одружується, а в 1970-му виїжджає до Києва. Помер 4 липня 2014 року, а його картини розійшлися по музеях і приватних збірках. Антон Шепа – заслужений художник України, був удостоєний премії імені своїх улюблених наставників Й. Бокшая та А. Ерделі.

Василь ГОРВАТ


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...