Опубліковано: 01.05.2019. Переглядів: 694


У карпатському Косові обвалюється берег – у річку сповзають дерева та будівлі (ФОТО)

У місті Косів на Прикарпатті десятки будинків, а ще дитячий садок і школа може будь-якої миті знести гірська річка.

Берег, на якому вони розташовані, ось уже півстоліття ніхто не укріплює. Глибочезні тріщини і западини. Берег обвалюється на очах.

Разом із тоннами землі у річку сповзають дерева, будівлі і навіть криниця, інформують Подробиці.

“Забрало була стодола і стайня. На половину поділена. І все рухнуло. Встав ранком – все в річку. Тепер хожу вибираю там якісь речі. Ось бачите стоїть плитка що я готовив, щоб обкласти на бордюри”, – говорить Богдан Григорович, житель Косова.

Щороку вода захоплює кілька метрів берега – розказують люди. У небезпеці не тільки людські оселі. На березі річки дитячий садок та початкова школа. Від них до прірви лише кілька метрів.

Зупинити зсув може тільки укріплення берегів. Про що міську раду люди просять уже не перший рік. Та чиновники кажуть – немає коштів. За попередніми підрахунками на роботи потрібно до сімнадцяти мільйонів гривень, а це більше, ніж цьогорічний бюджет міста.

“Те, що залежить від міської ради – ми подали всі необхідні екологічні запити. Маємо інформацію обіцяли нам що цього року десь обласна рада посприяє із виділенням коштів спочатку на проектно-кошторисну документацію і потім вже по результатах тієї документації будемо вже працювати дальше”, – говорить Юрій Плосконос, міський голова Косова.

Та в обласному управлінні екології налаштовані не так оптимістично. Кажуть, щороку отримують сотні аналогічних запитів. Однак екологічних коштів на всіх не вистачає. Тому, щоб проект профінансували – радять жителям Косова звернутися додатково до депутатів, які власне і вирішують, кому передусім виділяти гроші.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...