Опубліковано: 01.05.2019. Переглядів: 608


Що не можна робити у тиждень після Великодня

Перший тиждень після Великодня називають Світлою седмицею.

2019-го він триває з 29 квітня по 5 травня. Як і Великдень, тиждень після нього наповнений традиціями і обрядами, пише «Обозреватель».

Святим або Гремяцьким тижнем називає цей період церква.

Предки вважали, що у цей час треба веселитися, посміхатися і радіти життю. Православні намагалися не перевтомлюватися на роботі, а багато відпочивати, розслаблятися, зустрічатися з рідними та близькими.

Світла седмиця починається після Пасхи й означає для православних початок весняного пробудження й оновлення життя. Вона символізує радість від Воскресіння Христового, тому віруючі продовжують вітатися словами «Христос Воскрес! – Воістину Воскрес!»

У Світлий тиждень слід частіше відвідувати церкву. У православних храмах ранкові та вечірні молитви замінюються співом Пасхальних годин. Під час Божественної літургії здійснюється Хресний хід, що символізує ходу жінок-мироносиць до гробу Христа, і відбувається причащання Святих Христових Тайн.

У Світлу суботу роздають церковний хліб артос, який святять у Великодню ніч. Завдяки чудодійним властивостям його часто використовують як оберіг або цілющий засіб. Удома цей хліб зберігають за іконою.

У Світий тиждень не можна вінчатися і читати заупокійні молитви. Відспівування покійних, в основному, складається з пісень Великодня. Хрестити дітей можна будь-якого дня.

На тижні після Великодня поминають померлих предків. Вважається, що душі покійних на якийсь час повертаються на землю, щоб разом із живими порадіти святу.

Цілий тиждень немає посту, тому м’ясну, молочну їжу та яйця можна їсти кожен день.

Підготовка до причастя на Світлій седмиці складається з читання великодніх годин, пасхального канону, а також сповіді.

Погані прикмети в Світлу седмицю: сумувати, журиться і зневірюватися. Хорошою ж прикметою вважається допомога близьким, а також нужденним.

Якщо на Великодньому тижні народиться дитина, то їй пророкували довге, щасливе і світле життя.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...